Množství pacientů s rakovinou tlustého střeva strmě stoupá, nepodceňujte prevenci

V rámci Světového dne boje proti rakovině je důležité si připomenout, že se Češi ve světových statistikách rakoviny tlustého střeva dlouhodobě drží na předních příčkách. Počet pacientů s tímto závažným onemocněním navíc rok od roku stoupá. Co můžeme udělat proto, abychom se této těžké nemoci sami vyhnuli? Nejdůležitější je prevence!

Havlíčkobrodský závod HARTMANN – RICO letos oslaví 130 let existence

Rok 2017 je pro český HARTMANN – RICO plný jubileí. Zatímco společnost letos završí již čtvrtstoletí své působnosti v České republice, výrobní závod v Havlíčkově Brodě oslaví již 130 let. Jako dárek si havlíčkobrodský závod nadělil v pořadí již osmou výrobní linku za 7 milionů korun, která bude spuštěna v průběhu ledna. Jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v kraji díky ní nabídne další dvě desítky pracovních pozic.

Hoďte se do pohody s třezalkou tečkovanou

Začátek roku vždy prověří naši psychickou odolnost. Studenti musejí v lednu a únoru úspěšným složením zkoušek zakončit zimní semestr, zaměstnance zase čekají nové výzvy a úkoly. Stres navíc prokazatelně ovlivňuje naši obranyschopnost, což je zvláště během chřipkových epidemií velmi nežádoucí. Někdy je tedy nutné duševní pohodu trochu podpořit. Vyzkoušet můžete generacemi prověřenou třezalku.

Cholesterol – riziko pro vaše cévy

Víte, že nemoci oběhového systému jsou vůbec nejčastější příčinou úmrtí na světě? Ročně si tento druh onemocnění vyžádá přes 17 milionů obětí. Podle WHO by se však až 80 % těchto případů dalo řešit prevencí*. Na následky vysokého cholesterolu u nás každý rok umírá 50 tisíc lidí. Téměř polovina Čechů však podle průzkumu společnosti Sanofi zároveň přiznává, že svůj cholesterol vůbec nesleduje. Společnost HARTMANN – RICO proto přichází s novým diagnostickým testem Veroval pro stanovení zvýšené hladiny cholesterolu.