Množství pacientů s rakovinou tlustého střeva strmě stoupá, nepodceňujte prevenci

V rámci Světového dne boje proti rakovině je důležité si připomenout, že se Češi ve světových statistikách rakoviny tlustého střeva dlouhodobě drží na předních příčkách. Počet pacientů s tímto závažným onemocněním navíc rok od roku stoupá. Co můžeme udělat proto, abychom se této těžké nemoci sami vyhnuli? Nejdůležitější je prevence!

Nejvíce ohroženi jsou lidé starší 50 let. Ti by měli pravidelně docházet k lékaři na okultní test krvácení do stolice. Pokud vám doba mezi návštěvami lékaře přijde dlouhá, nebo cítíte nějakou nepohodu, můžete se čas od času preventivně otestovat i sami. Jak? Společnost HARTMANN – RICO v loňském roce přišla s řadou domácích diagnostických testů Veroval. „Rychlost a přesnost našich testů je srovnatelná s laboratorními testy. Jejich velkou výhodou je fakt, že je lze pohodlně a jednoduše provést v pohodlí domova. Tuto skutečnost ocení zejména ti, kteří se chtějí otestovat na krvácení do stolice, což je samo o sobě velmi nepříjemné vyšetření. Vyhodnocení testu trvá pouhých pět minut,“ vysvětluje Brand manažerka Markéta Pilná.

 

Pokud vás tedy trápí průjem, nebo naopak zácpa, chudokrevnost, únava, dušnost, úbytek na váze, břišní nepohoda, nebo jste již zaznamenali přítomnost krve ve stolici, neváhejte a vyzkoušejte novinku z produktového portfolia společnosti HARTMANN – RICO Veroval domácí test Prevence střevních onemocnění. „Krvácení do stolice může být známkou onemocnění střev, jako jsou záněty a střevní polypy, ale také počínajícího nádorového onemocnění střeva. Proto v České republice probíhá screening rakoviny tlustého střeva pomocí testu na skryté, tzv. okultní, krvácení do stolice Pozitivita testu ještě neznamená onemocnění, ale je důvodem k návštěvě lékaře, který zvolí další postup“ vysvětluje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na YouTube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval  Prevence střevních onemocnění je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 199 Kč.

 

Z jakých domácích testů Veroval® můžete vybírat?

HARTMANN – RICO představuje na českém trhu nejširší spektrum diagnostických testů pro domácí použití. Nově, k již zavedenému CRP testu, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce, je k dispozici devět dalších testů Veroval. Zdravotní stav vám tak mohou pomoci otestovat testy na Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol, Drogy a Mužská plodnost.

 

fotografie: