Cholesterol – riziko pro vaše cévy

Víte, že nemoci oběhového systému jsou vůbec nejčastější příčinou úmrtí na světě? Ročně si tento druh onemocnění vyžádá přes 17 milionů obětí. Podle WHO by se však až 80 % těchto případů dalo řešit prevencí*. Na následky vysokého cholesterolu u nás každý rok umírá 50 tisíc lidí. Téměř polovina Čechů však podle průzkumu společnosti Sanofi zároveň přiznává, že svůj cholesterol vůbec nesleduje. Společnost HARTMANN – RICO proto přichází s novým diagnostickým testem Veroval pro stanovení zvýšené hladiny cholesterolu.

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost srovnatelnou s laboratorními testy ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Testy lze navíc provést pohodlně a velmi jednoduše v domácím prostředí. K provedení testu Veroval Cholesterol potřebujete pouze balení testu a jednu kapku krve. Tu odeberete lancetou, která je součástí testu. Krev odkápnete na testovací kolečko a do tří minut můžete odečíst výsledek.

Cholesterol se tvoří v játrech a hraje důležitou roli při mnoha tělesných funkcích, například při tvorbě buněčných membrán. Existují dva druhy cholesterolu. „Hodný“ HDL cholesterol je užitečný, jelikož odstraňuje cholesterol z cév do jater. Takzvaný „zlý“ LDL cholesterol naopak způsobuje usazování nadbytečného cholesterolu v cévních stěnách. Jeho zvýšená hladina je rizikový faktor vzniku kornatění tepen (aterosklerózy), které zhoršuje krevní zásobení srdečního svalu a nakonec může vést až k uzavření cév a k srdečnímu infarktu. Test Veroval vám prozradí celkovou hladinu cholesterolu v krvi. Vysoký cholesterol nebolí, ale prevence a zodpovědný přístup k vlastnímu zdraví mohou prodloužit život i o desítky let.

 „Výhodou testu je, že téměř okamžitě a v domácích podmínkách získáte cennou informaci, zda jsou vaše obavy opodstatněné a je třeba vyhledat lékaře, nebo je vše v pořádku,“ vysvětluje Markéta Pilná, produktová manažerka společnosti HARTMANN – RICO a dodává: „V případě pozitivního výsledku by měla následovat neodkladná návštěva lékaře, další vyšetření a stanovení diagnózy a léčebného procesu.“

„S vysokým cholesterolem se potýká stále více lidí, bohužel výjimkou nejsou ani velmi mladí lidé. Je důležité nepodceňovat prevenci a pravidelně hladinu cholesterolu v krvi sledovat. Zde může být nápomocná právě domácí diagnostika,“ vysvětluje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

      5 důvodů pro domácí test Cholesterol

1. Diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)

2. Rychlost výsledku – pouhé 3 minuty

3. Možnost diskrétního provedení v pohodlí domova

4. Prevence v mezidobí mezi klasickými prohlídkami u lékaře

5. Přesnost více než 96 %

*Zdroj: www.ihned.cz

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval  Cholesterol je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 449 Kč.

 Z jakých domácích testů Veroval® můžete vybírat?

HARTMANN – RICO představuje na českém trhu nejširší spektrum diagnostických testů pro domácí použití. Nově, k již zavedenému CRP testu, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce, je k dispozici devět dalších testů Veroval. Zdravotní stav vám tak mohou pomoci otestovat testy na Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol a Mužská plodnost.

 Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců.

fotografie: