Logitech G je stále na špici bezdrátového hraní s novým systémem bezdrátového dobíjení POWERPLAY a technologií LIGHTSPEED

Po více než čtyřech letech výzkumu a vývoje dnes Logitech G, herní značka společnosti Logitech, oznámila uvedení dvou technologií, díky nimž se sny o vysoce výkonném bezdrátovém hraní stávají skutečností. Technologie Logitech G POWERPLAYTM je prvním systémem bezdrátového dobíjení pro herní myši, který poskytuje průběžné dobíjení během hraní her i při oddechu – a naprosto tak odstraňuje nutnost dávat myš do dokovací základny nebo ji jinak kvůli dobíjení odstavit. Druhou inovací je technologie Logitech G LIGHTSPEED™, což je ucelená systémová optimalizace vycházející ze zkušeností získaných během několika desetiletí vývoje bezdrátových systémů tak, aby pocit při jejich používání byl optimální – poskytuje nedostižnou kvalitu spojení a úroveň výkonu. Logitech G současně představuje dvě nové bezdrátové herní myši na nejvyšší úrovni, které jsou kompatibilní se systémem bezdrátového dobíjení POWERPLAY: Logitech® G903 LIGHTSPEED™ Wireless Gaming Mouse a Logitech® G703 LIGHTSPEED™ Wireless Gaming Mouse.

Tweetněte: Vstupte do budoucnosti bezdrátového hraní na PC. @LogitechG představuje dvě bezdrátové herní myši a systém nekonečného dobíjení. http://blog.logitech.com/?p=25976

„Již několik desetiletí jsme na špičce vývoje technologií pro bezdrátové hraní a naše nové bezdrátové technologie POWERPLAY a LIGHTSPEED potvrzují, že toto naše zaměření je na nejvyšší úrovni mimo veškerou konkurenci,“ řekl Ujesh Desai, viceprezident a generální ředitel divize Logitech G. „Díky technologiím POWERPLAY a LIGHTSPEED ve spojení s novými modely myší G903 a G703 získáte neporazitelnou přesnost, výkon bez jakéhokoli zadrhnutí a nepřetržité napájení, což pro hráče vyžadující nejvyšší kvalitu jsou ty nejpodstatnější aspekty.“

Bezdrátová technologie Logitech G LIGHTSPEED

Pro herní nadšence a profesionály v oblasti e-Sports na celém světě může být spolehnutí na bezdrátovou technologii LIGHTSPEED právě tím rozdílem mezi vítězstvím nebo odchodem s prázdnýma rukama. Díky četnosti hlášení v řádu jedné milisekundy a optimalizaci kompletní signálové cesty poskytuje technologie LIGHTSPEED bezkonkurenční odezvu, která dosahuje dokonce vyšší rychlosti než mnoho konkurenčních herních myší připojených kabelem. Výsledkem zkušeností s konstrukcí bezdrátových zařízení získaných během několika desetiletí je skutečnost, že síla signálu bezdrátové technologie LIGHTSPEED je až 16x (o 12 dB) vyšší než u konkurence a jedinečný systém „Frequency Agility Mechanism“ („Mechanismus rychlého přepínání frekvenčních kanálů“), který automaticky předchází problematickému rušení, zaručuje hladký a konzistentní výkon.

Technologie LIGHTSPEED tvoří oporu i pro systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY u herních myší G903 a G703, což znamená, že tyto myši se mohou přímo spárovat s bezdrátovým přijímačem LIGHTSPEED s integrovanou technologií POWERPLAY a využívat díky tomu optimální sílu signálu, pohodlí neustálého dobíjení a rychlost přenosu dat, která je dokonce vyšší než u myší připojených USB kabelem.

Systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY

Systém POWERPLAY pojímá zcela novým způsobem možnosti bezdrátového dobíjení. Opouští stávající standardy pro bezdrátové dobíjení, jež vyžadují, aby dobíjené zařízení bylo umístěno v určitém místě a během dobíjení jej nelze používat – systém POWERPLAY byl navržen od základu nově a jinak s cílem zajistit nepřetržité dobíjení prostřednictvím podložky pro myš – a to i během hraní. Systém bezdrátového dobíjení zcela nově využívá princip elektromagnetické rezonance, která vytváří energetické pole nad povrchem podložky POWERPLAY o rozměrech 275 x 320 mm tak, že zajistí bezdrátové napájení, aniž by rušilo přenos precizních informací o pohybu myši a dalších dat, s nimiž vysoce výkonné herní myši pracují.

Energetické pole z podložky POWERPLAY je zachyceno a převedeno na nabíjecí proud pomocí modulu POWERCORE™, který se magneticky přichytí na kompatibilní bezdrátové herní myši, včetně modelů G903 a G703.

Bezdrátové herní myši Logitech® G903 a G703 LIGHTSPEED™

Jako nejnovější přírůstky do dlouhé řady vysoce výkonných herních myší oba nové modely G903 a G703 splňují očekávání kladená na značku Logitech G s ohledem na špičkový výkon a bezkonkurenční kvalitu – a nadto jsou vybaveny novou technologií LIGHTSPEED. Jsou navíc kompatibilní se systémem bezdrátového dobíjení POWERPLAY, takže nabízejí hraní bez zadrhávání, nepřetržité napájení a nedostižný výkon. Mezi hlavní vlastnosti myší G903 a G703 patří následující:

  • Optický snímač pohybu s přesností na jediný pixel: Myši Logitech G903 a G703 jsou vybaveny optickým snímačem pohybu PMW3366, který profesionálové v oblasti e-Sports a herní nadšenci považují za nejlepší snímač pohybu pro herní myši na trhu. Díky mnoha rokům vývoje a inovací má snímač PMW3366 nulové vyhlazování, filtrování i akceleraci v celém rozsahu rozlišení DPI (200-12.000 DPI). Výsledkem je neuvěřitelně přesné sledování pohybu a konzistentní odezva – a to i při rychlostech přes 400 IPS (přes 10 m/s).
  • Vyspělé mechanické předpětí tlačítek: Precizně předepnuté kovové pružinky a exkluzivní mechanické otočné závěsy u myši G903 zaručují, že primární tlačítka – levé a pravé – lze stisknout z jakéhokoli úhlu. Tato technologie poskytuje výjimečně čisté a ostré vnímání stisku tlačítek, odezvu a konzistentnost. Logitech G navíc konstrukci vylepšila a výsledkem je až dvou a půl násobné zvýšení odolnosti tlačítek – až na 50 milionů kliknutí
  • Vynikající pohodlí a kvalita: Obě myši nabízejí komfort, který vás podpoří po dlouhé hodiny. U myši Logitech G903 je možné konfigurovat přiřazení příkazů tlačítkům a díky souměrnému tvaru, který je vhodný pro praváky i leváky, ji tak lze přizpůsobit pro prakticky jakýkoli styl uchopení: dlaní, zápěstím nebo konečky prstů. Myš Logitech G703 má odlehčené, ergonomicky tvarované tělo, které bylo vytvořeno tak, aby vám příjemně padlo do dlaně. Díky gumovým úchopům na levé a pravé straně budete myš ovládat ještě jistěji. Myš můžete používat ihned po vybalení bez dalšího nastavování, nebo můžete tlačítkům naprogramovat funkce a herní příkazy podle svých představ pomocí obslužné aplikace Logitech Gaming Software (LGS).

Cena a dostupnost

Systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY Wireless Charging System bude k dostání od poloviny září 2017 za doporučenou maloobchodní cenu 3 354 Kč. Očekává se, že bezdrátové herní myši Logitech G903 a G703 LIGHTSPEED budou k dispozici v České republice a na Slovensku u vybraných prodejců (Alza, Datart, CZC, HPTronic, NAY) od poloviny září 2017 za doporučené maloobchodní ceny 4 654 Kč a 3 094 Kč.

Podrobnější informace můžete získat na našich webových stránkách, na našem blogu, nebo se s námi spojte na Facebooku.