Společnost Kingston Technology vedla v roce 2021 žebříček dodavatelů SSD disků

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila, že zakončila úspěšný rok 2021 na první pozici na trhu z hlediska podílu prodaných SSD jednotek. Poptávka po SSD zůstala vysoká i ve 4. čtvrtletí 2021 díky pokračujícímu růstu v klientských, firemních i OEM sektorech. Společnost Kingston také rozšířila v říjnu své portfolio uvedením dvou nových, vysoce výkonných klientských M.2 NVMe PCIe Gen 4 SSD disků KC3000 a Kingston FURY Renegade.

Údaje o podílu na trhu od analytické výzkumné společnosti TRENDFOCUS ukázaly, že Kingston je jedničkou na trhu klientských SSD – podíl jednotek v tomto sektoru dosáhl 22,2 %, což představuje 22,3 milionu klientských SSD dodaných za celý rok 2021. V samotném 4. čtvrtletí vzrostl podíl společnosti Kingston v prodejním kanálu na trhu klientských SSD disků na solidních 26,8 %, což svědčí o zdravém meziročním nárůstu počtu kusů i přes pokračující nedostatek komponent. Podle společnosti TRENDFOCUS se celkový počet klientských SSD jednotek v roce 2021 meziročně zvýšil o 12,4 %. Počet SSD jednotek pro notebooky se meziročně zvýšil o 12 %, zatímco u stolních počítačů byl ve stejném období jen mírný 1% nárůst – to odráží rychlé zavádění SSD disků do klientských zařízení zejména kvůli vyššímu výkonu, malým rozměrům a nižší spotřebě energie. Společnost Kingston si udržuje konkurenční výhodu díky těsné spolupráci se svými dodavateli, partnery a zákazníky, aby zůstala flexibilní a dokázala se přizpůsobit neustále se měnícím potřebám a podmínkám na trhu.

„V roce 2021 došlo k téměř 9% nárůstu celkových dodávek osobních počítačů1, což znamená nejvyšší objem dodávek od roku 2014. Zvýšení poptávky po výkonnějších počítačích posílilo již tak vysokou míru začleňování SSD disků do notebooků a nadále podporovalo příležitosti k růstu,“ řekl Don Jeanette, viceprezident společnosti TRENDFOCUS.

„Výsledky průzkumu za rok 2021 potvrzují rostoucí význam a pozici společnosti Kingston na trhu SSD disků,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer pro SSD společnosti Kingston v regionu EMEA. „Kingston je již 35 let stabilním a důvěryhodným výrobcem vysoce výkonných řešení pro ukládání dat. V uplynulém desetiletí jsme pokračovali v konsolidaci našeho produktového portfolia a nabízení SATA a NVMe SSD disků optimalizovaných pro stolní počítače i notebooky. Dosažení tohoto úspěchu si vyžádalo velké úsilí celého týmu včetně našich partnerů, prodejců a zákazníků. Jsem rád, že tento úspěch můžeme společně sdílet, a chci za to všem poděkovat.“

Více informací najdete na kingston.com.

1 Nevztahuje se na chromebooky.

soubory:

fotografie: