Technologie Forensic WDR společnosti Axis umožňuje využívat předností širokého dynamického rozsahu u nových kamer s vysokým rozlišením

Axis vybavuje svou novou technologií širokého dynamického rozsahu Forensic WDR několik nových modelů síťových kamer – rozšiřuje tak jejich schopnost zachytit detaily v náročných světelných podmínkách a umožňuje operátorům zajišťujícím dohled, aby viděli detaily současně v tmavých i světlých oblastech záběru, a to na úrovni potřebné pro soudní dokazování. Technologii Forensic WDR je navíc možné jedinečným způsobem využít i u kamer s vysokým rozlišením a pro sledovaná místa, kde je hodně pohybu.

Kompresní technologie Zipstream nyní podporuje i 360° a 4K kamery

Axis před časem uvedla kompresní technologii Zipstream, která v oblasti bezpečnostních kamer způsobila malou revoluci. Snižuje totiž datový tok z kamer o 50 % a více, přitom detaily ve videozáznamu důležité pro soudní dokazování zůstanou zachovány. Dnes společnost Axis oznámila rozšíření této technologie, takže nyní podporuje i nové kamery se zorným polem 360 stupňů a rozlišením 4K.

Nové poziční IP kamery pro dohled nad rozlehlými prostorami

Axis, světový leader v oblasti IP videa, uvádí novou generaci speciálních pozičních kamer. Pět nových modelů v řadách AXIS Q86 a AXIS Q87optické, termální a nebo kombinované (dvouspektrální) snímání obrazu a umožňuje operátorům rychleji a přesněji otáčet a naklánět kamerou pro monitorování rozlehlých areálů, obvodů a hranic v reálném čase a okamžitě reagovat na bezpečnostní alarmy a incidenty.

Partnerský den Axis řešil téma zabezpečení kamer a GDPR

Každoroční Partnerský den společnosti Axis Communications se konal 27. dubna 2017 v pražském hotelu Barceló Occidental. Sešlo se na něm přes 100 účastníků z řad distributorů, systémových integrátorů a dalších partnerů švédského leadera v oblasti IP videodohledu.