Kingston přidal USB Type-C do řady IronKey Keypad 200

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes uvedla na trh hardwarově šifrovaný USB Type-C1 flash disk Kingston IronKey Keypad 200C, který uživatelům zajišťuje bezpečnost i pohodlí. Nyní můžou při používání zařízení vybavených USB-C dosáhnout bezproblémové ochrany dat a kompatibility i bez použití redukcí.

KP200C nabízí zabezpečení na armádní úrovni s certifikací podle FIPS 140-3 Level 3 (vystavení oficiálního certifikátu je dosud v procesu) s alfanumerickou klávesnici pro snadné zadávání přístupového PIN kódu, takže se dá odemknout bez externího napájení a softwaru, nezávisle na operačním systému. Nabízí 256bitové hardwarové šifrování XTS-AES s ochranou před prolomením hesla Brute Force a ochranou BadUSB s digitálně podepsaným firmware pro bezkonkurenční úroveň zabezpečení cenných dat.

S pomocí Multi-PIN (samostatné Admin/User PIN kódy) lze alfanumerickou klávesnici použít k snadnému zadávání přístupového PIN kódu správce nebo uživatele. Správce může uživateli obnovit PIN kód, a zajistit tak přístup k jednotce i v případě jeho zapomenutí.

“Potřeba fyzické ochrany dat roste s tím, jak se stále častěji objevují narušení a průniky do cloudu, hackerské útoky na softwarové šifrování nebo ztráty USB disků. Citlivá data vyžadují silnější ochranu na armádní úrovni dostupnou pomocí hardwarově šifrovaných disků, které lze fyzicky zabezpečit mimo internet a zároveň chránit při přepravě nebo odložení,“ říká Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager a Sales Manager Kingston. „Přidáním KP200C, našeho druhého USB Type-C disku, do řady IronKey spolu s Vault Privacy 50C nyní nabízíme větší flexibilitu napříč různými platformami a operačními systémy, což uživatelům umožňuje snadný přístup k zabezpečení dat bez ohledu na zařízení nebo operační systém.“

Kingston IronKey Keypad 200C nabízí paměťovou kapacitu do 256 GB, omezenou tříletou záruku s bezplatnou technickou podporou a legendární spolehlivost značky Kingston.
Více informací najdete na kingston.com.

Kingston IronKey Keypad 200C

Označení Kapacita
IKKP200C/8 GB 8 GB IronKey Keypad 200C
IKKP200C/16 GB 16 GB IronKey Keypad 200C
IKKP200C/32 GB 32 GB IronKey Keypad 200C
IKKP200C/64 GB 64 GB IronKey Keypad 200C
IKKP200C/128 GB 128 GB IronKey Keypad 200C
IKKP200C/256 GB 256 GB IronKey Keypad 200C

 

Vlastnosti a funkce disku Kingston IronKey Keypad 200C:

 • Certifikace pro FIPS 140-3 Level 3 (vydání certifikátu je v procesu): KP200C splňuje nové bezpečnostní specifikace FIPS 140-3 Level 3 pro armádní účely, které zveřejnil NIST. Disk prošel úspěšně certifikačním laboratorním testováním a nyní je v procesu revizní cyklus pro konečné schválení ze strany NIST. Jedná se o vylepšenou verzi specifikací FIPS 140-2 Level 3, která dále zlepšuje bezpečnostní parametry disku a jeho odolnost proti neoprávněné manipulaci. Disk má 256bitové šifrování XTS-AES spolu s ochranou proti útokům typu Brute Force a BadUSB a s digitálně podepsaným firmwarem. Jeho obvody jsou pokryty vrstvou speciálního odolného epoxidu, který brání v přístupu k polovodičovým prvkům a prakticky znemožňuje vyjmutí součástí bez jejich poškození.
 • Nezávislost na operačním systému a zařízení: Díky interní dobíjecí baterii lze disk KP200C odemknout pomocí vestavěné klávesnice bez použití externího napájení nebo softwaru, a pak ho připojit k libovolnému zařízení s rozhraním USB Type-C s podporou technologii Mass Storage. To dává uživatelům maximální flexibilitu napříč různými typy platforem a operačních systémů.
 • Možnost použití Multi-PIN kódů: Uživatelé mají možnost nastavit uživatelský nebo správcovský/uživatelský režim. Funkci správce lze použít k obnovení PIN kódu uživatele a zajištění přístupu k diskové jednotce v případě, že uživatel zapomene PIN kód nebo se jednotka zablokuje po dosažení maximálního počtu 10 neúspěšných pokusů o přihlášení.
 • Režimy ochrany proti zápisu (Global/Session Read-Only): Správce a uživatel můžou pro aktuální relaci nastavit režim umožňující pouze čtení dat, což chrání jednotku před potenciálně škodlivým softwarem v nedůvěryhodných systémech. Správce může nastavit režim zabraňující zápisu také pro všechny relace. Toto nastavení trvá, dokud ho neresetuje.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity2: 8, 16, 32, 64, 128 a 256 GB
 • Konektor: USB-C
 • Rychlost3:
  USB 3.2 Gen 1
  8–32 GB: čtení 145 MB/, zápis 115 MB/s
  64–256 GB: čtení 280 MB/, zápis 200 MB/sUSB 2.0
  8 GB: čtení 30 MB/s, zápis 12 MB/s
  16–256 GB: čtení 30 MB/s, zápis 20 MB/s
 • Rozměry (disk s krytem): 80 × 20 × 11 mm
 • Rozměry (disk bez krytu): 74 × 18 × 8 mm
 • Vodotěsnost/prachotěsnost 4: Certifikace pro stupeň krytí IP57
 • Provozní teplota: 0 až 50 °C
 • Skladovací teplota: -20 až 60 °C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Minimální systémové požadavky: Splňuje normu USB 3.0, kompatibilní s USB 2.0
 • Záruka/podpora: 3letá záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilita: Nezávislost na OS: Microsoft Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Android5 nebo jakýkoli systém s podporou pro zařízení typu USB mass storage.

Disky řady Kingston® IronKey™ Keypad 200 využívají zabezpečovací technologii DataLock® licencovanou od společnosti ClevX, LLC. www.clevx.com/patents

1 USB Type-C a USB-C jsou registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

2 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici k ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita k ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide.

3 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití.

4 Produkt musí být před použitím čistý a suchý.
5 Kompatibilní systémy.