Kingston Digital spolupracuje s NXP Semiconductors na procesorech i.MX 8M Plus

Společnost  Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, oznamuje zahájení spolupráce se společností NXP Semiconductors na jejích nových aplikačních procesorech i.MX 8M Plus. NXP je předním vývojářem aplikačních procesorů k vytváření infrastrukturních řešení za použití chytrých technologií a společnost Kingston se může pyšnit tím, že se její řešení vestavěné eMMC paměti stalo součástí referenční desky pro nejnovější aplikační procesor od NPX.

Výrobci chytrých zařízení, kteří si vyžádají ověřovací konstrukční sadu NXP s čipsetem i.MX 8M Plus, uvidí na desce také eMMC paměť Kingston. To přináší skvělou příležitost nejen k rozšíření vztahů s NXP, ale také pro praktické předvedení možností vestavěných pamětí Kingston dalším výrobcům IoT zařízení. Řešení diskrétní paměti a úložiště Kingston se stala také součástí desek NXP předchozí generace procesorů i.MX 6 a i.MX 7.

„Je nám ctí rozšířit spolupráci se společností NXP, jedním z předních světových výrobců polovodičových součástí, na její nejnovější testovací sadě i.MX 8M Plus,“ říká Richard Bull, ředitel strategického marketingu a rozvoje obchodu v Kingston EMEA. „Produkty společnosti Kingston jsou důležitým prvkem stanic a výrobků od datových center po firemní a klientské počítače a také mnoha vestavěných zařízení. V paměťovém průmyslu působíme už víc než 33 let a partnerství s NXP je skvělý způsob, jak rozšířit naše podnikání v oblasti vestavěných řešení.“

„Náš nejnovější procesor i.MX 8M Plus je vhodný pro strojové učení, zpracování obrazu, multimédia a průmyslová IoT zařízení,“ říká Jeff Steinheider, ředitel globálního marketingu průmyslových aplikací procesorů v NXP Semiconductors. „Jsme rádi, že stejně jako u svých předchozích aplikačních procesorů můžeme spolupracovat se společností Kingston a používat její řešení vestavěné paměti v našich testovacích sadách zasílaných vývojářům a výrobcům. Máme spolu blízké vztahy jak v technické, tak i marketingové rovině.“

Společnost Kingston zahájila svoji činnost v oblasti vestavěných pamětí v roce 2010, čímž reagovala na tehdy rychle rostoucí trend vývoje zaměřený na smartphony, tablety a řešení nastupujících IoT zařízení. Díky rychlejšímu přivykání světové populace na automatizovaný životní styl prostřednictvím chytrých zařízení se také významně posílily přítomnost a postavení společnosti Kingston na trhu vestavěných pamětí. Výsledkem je, že paměťová řešení Kingston lze najít v mnoha průmyslových aplikacích, včetně zařízení pro 5G telekomunikaci nebo sledování vozového parku, stejně jako v mnoha domácích spotřebních produktech, jako jsou Bluetooth reproduktory, robotické vysavače a nositelná elektronika.

Více informací najdete na kingston.com.