Kingston Digital ohlašuje kapesní přenosný SSD disk XS2000

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila zahájení dodávek kapesního přenosného SSD disku XS2000, který využívá rychlost rozhraní USB 3.2 Gen 2×2 a svými parametry představuje novou generaci kompaktních externích disků na cesty.

XS2000 podporuje bleskové rychlosti až 2 000 MB/s1, aby mohli uživatelé produktivněji pracovat bez čekání na přenos dat. Nabízí mimořádný výkon a kapacity až 2 TB2 pro přenášení a editaci obrázků ve vysokém rozlišení, 8K videí a velkých dokumentů. Disk se připojuje přes rozhraní USB Type-C®3, což umožňuje snadno zpracovávat soubory na libovolném počítači nebo mobilním zařízení. XS2000 má ve srovnání s typickým přenosným SSD diskem pouze poloviční velikost, odolává vodě a prachu až do stupně krytí IP554 a je dodáván s odnímatelným ochranným pouzdrem, takže je ideálním společníkem, když vyrážíte ven za prací nebo zábavou.

„XS2000 byl zkonstruován s cílem dosáhnout optimální kombinace vysokého výkonu, kapacity a mobility, která udrží krok s aktuálními požadavky uživatelů,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer pro SSD produkty Kingston v regionu EMEA. „Díky velikosti přívěsku na klíče a zvýšené odolnosti je tento disk ideální také pro zajištění maximální produktivity všech amatérských i profesionálních tvůrců obsahu, firemních specialistů nebo vědeckých pracovníků, kteří se při práci pohybují v náročných venkovních podmínkách.“

Disk XS2000 je k dispozici v kapacitách 500 GB až 2 TB a vztahuje se na něj omezená pětiletá záruka s bezplatnou technickou podporou. Více informací najdete na kingston.com.


Vlastnosti a parametry přenosného SSD disku XS2000

 • konné rozhraní USB 3.2 Gen 2×2: Špičkové rychlosti čtení/zápisu až 2 000MB/s1.
 • Vysoká kapacita: Až 2 TB2 pro uchování obrázků ve vysokém rozlišení, 8K videí a rozsáhlých dokumentů.
 • Odolná konstrukce: Testován na odolnost4 proti vodě, prachu a nárazu s dodávaným pryžovým návlekem.
 • Přenositelnost a kapesní velikost: Malé rozměry a nízká hmotnost pro snadné ukládání dat na cestách.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 2×2
 • Rychlost1: Čtení až 2 000 MB/s, zápis až 2 000MB/s
 • Kapacity2: 500 GB, 1 TB, 2 TB
 • Rozměry: 69,54×32,58×13,5 mm
 • Hmotnost: 28,9 g
 • Materiál pouzdra: Kov a plast
 • Provozní teplota: 0–40 °C
 • Skladovací teplota: −20–85 °C
 • Záruka/podpora5: Omezená 5letá záruka s bezplatnou technickou podporou
 • Kompatibilita: Windows® 10, 8.1, Mac OS (v.10.14.x +), Linux (v. 2.6.x +), Chrome OS™

1 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití.

2 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita pro ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide.

3 USB Type-C® a USB-C® jsou registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

4 Certifikace pro stupeň krytí IP55 (ochrana proti tryskající vodě a částečná ochrana proti prachu) podle IEC/EN 60529. Před použitím musí být disk čistý a suchý.

5 Omezená záruka na 5 let nebo „zbývající životnost SSD“, kterou lze zjistit pomocí aplikace Kingston SSD Manager. Nový nepoužitý výrobek bude vykazovat hodnotu indikátoru opotřebení 100, zatímco výrobek, který dosáhl své hraniční meze cyklů programování/mazání (P/E), vykazuje hodnotu indikátoru opotřebení 1. Podrobnosti najdete na Kingston.com/wa.