Výkon přepínačů D-Link s 10gigabitovou konektivitou předstihuje konkurenci

D-Link oznámil, že společnost The Tolly Group, která patří mezi lídry v oboru nezávislého testování a ověřování IT produktů a služeb, zjistila, že cenově výhodné gigabitové ethernetové switche D-Link DGS-1510-28X a DXS-3400-24TC vykazují vynikající výsledky v testech výkonu, spotřeby energie a kolize MAC adres.

Testy byly provedeny na switchích, které mají 24 GbE porty a 4 10GbE porty, a ukázaly, že switch D-Link DGS-1510-28X překonal svoje konkurenty z hlediska ceny, výkonu a úspory energie. Společnost The Tolly Group dospěla k závěru, že cena za 1 Gb/s datové propustnosti byla u switche DGS-1510-28X značně nižší než u konkurenčních produktů: o 62 % nižší než u switche Cisco, o 46 % nižší než u switche HPE a o 21 % nižší než u switche NETGEAR.

Nezávislá zkušební skupina vyhodnotila také spotřebu energie switchů při různých úrovních aktivity. Zjistila, že switch D-Link měl spotřebu energie o 51 % nižší než switch Cisco, o 36 % nižší než switch NETGEAR a o 34 % nižší než switch HPE. Nižší vážená hodnota spotřeby podle metodiky ATIS znamená větší úsporu energie a lepší provozní vlastnosti.

Switch D-Link DGS-1510-28X nabízí tyto výhody oproti svým konkurentům, i když je levnější, a skóroval i při soupeření se switchi HPE a NETGEAR během testování L2 a L3 latence (zpoždění přenosu na 2. a 3. vrstvě).

Společnost The Tolly Group provedla také testy 10GbE stohovatelného řiditelného switche D-Link DXS-3400-24TC. Byl vyhodnocen jako přední produkt mezi konkurencí v testu kolizí při ukládání MAC adres, čímž prokázal svoji schopnost zajistit optimální fungování sítě. Při testování s postupným zvyšováním MAC adres switch D-Link neztratil žádnou adresu, zatímco konkurent jich ztratil více než 1 500. Při dalším testu s náhodně generovanými MAC adresami pak switch D-Link ztratil pouze 37 adres, zatímco konkurenti ztratili téměř 2 000 adres.

Switch D-Link byl navíc kladně ohodnocen za zajištění vysoké dostupnosti funkcí v porovnání s jinými produkty na trhu. Konkurenční produkty mají jen jeden modulární napájecí zdroj (PSU) a pevně vestavěný ventilátor, zatímco D-Link DXS-3400-24TC má dvojici modulárních napájecích zdrojů a modulární ventilátory s možností výměny za provozu.