Společnost D-Link představuje mimořádně odolný, snadno ovladatelný venkovní přístupový bod

Společnost D-Link, světový lídr v oblasti síťových technologií a konektivity, oznámila, že do svého rozsáhlého portfolia průmyslových síťových řešení přidává venkovní přístupový bod Industrial AC1200 Wave 2 Outdoor Access Point (DIS-3650AP). Novinka nabízí robustní, centrálně spravované připojení prostřednictvím nástrojů pro správu sítě Nuclias Connect i v těch nejnáročnějších prostředích, od výroby a stavebnictví, až po venkovní prostory.

DIS-3650AP podporuje technologii 802.11ac Wave 2 s MU-MIMO, která poskytuje špičkovou bezdrátovou konektivitu s rychlostí až 1200 Mb/s s Fast Roamingem 802.11k/r. Vestavěná funkce Band Steering navíc umožňuje více zařízením připojit se k vysokorychlostnímu signálu Wi-Fi a zároveň k nejlepšímu dostupnému frekvenčnímu pásmu.

DIS-3650AP je zkonstruováno tak, aby vydrželo a fungovalo i v náročném venkovním prostředí. Je odolné proti povětrnostním vlivům se stupněm krytí IP67, široký rozsah provozních teplot, ochranu proti přepětí 6 kV a ochranu proti elektrostatickému výboji 8 kV. Ideální je pro průmyslové instalace – můžete ho jednoduše namontovat na sloup, stěnu nebo také lištu DIN a napájet pomocí PoE, takže jej lze umístit i na těžko přístupná místa a poskytovat připojení všude tam, kde je to potřeba.

Zařízení DIS-3650AP je navrženo tak, aby se přizpůsobilo a zapadlo do řady síťových prostředí. Nabízí několik provozních režimů, takže může fungovat jako přístupový bod, bezdrátový distribuční systém (WDS), WDS s přístupovým bodem nebo bezdrátový klient.

Průmyslový přístupový bod lze nasadit jako samostatné zařízení nebo jako součást škálovatelné instalace s nasazením více zařízení až s 1 000 přístupovými body, které lze centrálně spravovat prostřednictvím bezplatného softwaru ke správě D-Link Nuclias Connect nebo rozbočovače Nuclias Connect Hub, což správcům sítě umožňuje vzdáleně monitorovat i konfigurovat sítě.

Pro zajištění bezpečnosti je průmyslový venkovní přístupový bod AC1200 Wave 2 (DIS-3650AP) navržen se silnými funkcemi zabezpečení a ověřování, včetně segmentace bezdrátové sítě LAN, podpory VLAN a kaptivního portálu s osobním zabezpečením Wi-Fi WPA3.

Klíčové funkce:

  • Vysoká propustnost díky dvoupásmové přenosové rychlosti až 300 Mbps v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbps v pásmu 5 GHz;
  • Krytí IP67 (odolné proti povětrnostním vlivům), široký rozsah provozních teplot a s vestavěnou přepěťovou ochranou 6 kV a ochranou ESD 8 kV;
  • Funguje jako samostatný přístupový bod nebo jako součást centralizovaného, škálovatelného nasazení více zařízení;
  • Snadná správa a management pomocí bezplatného softwaru k centralizované správě D-Link Nuclias Connect nebo Nuclias Connect Hub.

Cena a dostupnost

Průmyslový přístupový bod DIS-3650AP je v České republice a na Slovensku dostupný u autorizovaných prodejců D-Link za cenu 18 999 Kč (643 €) včetně DPH. Další informace najdete na adrese https://eu.dlink.com/cz/cs.