Maker Faire Prague se vrátil na Výstaviště ve velkém stylu. Oslavu kreativity si užívaly hlavně rodiny s dětmi

  • Po pandemické pauze se sešlo 150 expozic a 6 500 návštěvníků
  • Dorazili i makeři a hosté ze zahraničí

Festival novodobých kutilů Maker Faire Prague 2021 má za sebou čtvrtý ročník. Největší setkání kutilů, bastlířů, vynálezců a inovátorů v Česku se konalo v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště po roční přestávce způsobené pandemií a představilo 150 makerských expozic, workshopů a přednášek, včetně zahraničních hostů. Nabitý program přilákal v průběhu celého víkendu přes 6 500 návštěvníků.

Dan Přibáň a Becky Stern – na Maker Faire Prague potvrdily účast další silné osobnosti z Česka i zahraničí

  • Cestovatel „trabantista“ Dan Přibáň promluví v sobotu ve 14:00 o svém novém velkém projektu, na kterém pracuje v garáži
  • Své projekty osobně představí populární newyorská makerka Becky Stern, která přijela díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze

Praha 9. září 2021 – Na festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague 2021, který se koná v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště už tento víkend 11.–12. září 2021, vystoupí další významné osobnosti, jejichž účast se potvrdila až na poslední chvíli.

Na festivalu Maker Faire Prague zakoncertuje Nicolas Bras, francouzský multiinstrumentalista a výrobce kuriózních hudebních nástrojů

Na blížící se festival novodobých kutilů Maker Faire Prague 2021, který se koná v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště o víkendu 11.–12. září 2021, potvrdil účast Nicolas Bras, populární hudebník žijící v Paříži, školitel a výrobce vlastních kutilských nástrojů. Nicolas je autorem YouTube kanálu „Nicolas Bras – Musiques de nulle part“ (Nicolas Bras – Hudba odnikud), kde kromě svých hudebních představení sdílí návody, jak si vyrobit skvěle hrající nástroje z obyčejných materiálů, například ze železného odpadu či instalatérských trubek. Jeho videa sbírají stovky tisíc zhlédnutí a ukazují invenci, která nezná hranic, jak dokládá třeba oblíbené video „72 doma vyrobených nástrojů v 7 minutách“. Do Prahy Nicolase pozval hlavní partner festivalu Josef Průša z PRUSA Research.

Zažijte svět po apokalypse. Na Maker Faire Prague 2021 dorazí skupina z Raketové základny Bratronice

  • 4. ročník pražského Maker Fairu nabídne až 150 expozic
  • Program láká na inspirativní mix tradičních řemesel, nových technologií a designu
  • Návštěvníci se můžou těšit na postapokalyptický tábor plný atrakcí

 Na čtvrtý ročník celorepublikového festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague 2021 se dosud přihlásilo – navzdory otazníkům spojeným s epidemiologickou situací – na 130 vystavovatelů s přibližně 150 expozicemi, atrakcemi, workshopy a stánky. Zábavná akce pro celou rodinu, která se koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích o víkendu 11. a 12. září, letos návštěvníky láká na inspirativní mix tradičních řemesel, nových technologií a designu. Veletrh je určený všem věkovým kategoriím a zájmům, ať už se jedná o dlouholeté kutily, tvůrčí nováčky nebo rodiny s dětmi.

Makeři, hlaste se! Pražský festival kreativity Maker Faire hledá nadšené tvůrce a inovátory

  • Festival kreativity a inovací Maker Faire Prague se bude konat 11. a 12. září 2021 na Výstavišti v Holešovicích.
  • Dnes se spouští Výzva pro makery. Organizátoři zvou k účasti na festivalu všechny dospělé i děti, kteří by chtěli veřejnosti představit svůj kreativní projekt.
  • Makeři vystavují zdarma, stačí vyplnit přihlášku na webové stránce akce.