Logitech zjednodušuje používání konferenčních systémů

Společnost Logitech představila dotykový displej Logitech Tap, který usnadňuje instalaci a používání vybavení místností pro pořádání porad a prezentací. Tap je součástí ucelených řešení pro hlavní platformy podporující spolupráci na dálku, jako jsou Google Hangouts Meet Hardware, Microsoft Teams Rooms (dříve Skype Room Systems) a Zoom Rooms. Stejně jako ostatní konferenční zařízení společnosti Logitech je i panel Tap vytvořen na základě otevřených standardů, což umožňuje širší integraci s dalším vybavením konferenčních místností, například interaktivními tabulemi, osvětlením, roletami apod.

Navzdory vylepšování konferenčních technologií se uživatelé stále potýkají s různými problémy, například při navazování videohovorů nebo při dálkovém ovládáním vybavení konferenčních místností. Ovládací panel Tap, který je součástí řešení Logitech Room Solutions, usnadňuje přípravu a pořádání videokonferencí v jakékoli zasedací místnosti. Spolu s intuitivním softwarem od předních poskytovatelů služeb pro rozvoj spolupráce výrazně zjednodušuje ovládání komunikace, kalendářových funkcí nebo sdílení obsahu.

„Za posledních pět let jsme změnili trh videokonferencí díky jednoduchým, vysoce kvalitním a široce dostupným videozařízením. Tap je výsledkem dalšího zdokonalování nástrojů pro řízení pracovních porad,“ řekl Scott Wharton, viceprezident a generální manažer Logitech Video Collaboration. „Kromě snadného spouštění videohovorů na platformách předních světových poskytovatelů systémů pro podporu spolupráce dokáže také nahradit dosavadní složité, proprietární a nákladné ovládací systémy konferenčních místností jednoduchým, univerzálním a cenově dostupným špičkovým řešením, které lze využít pro různé aplikace přesahující rámec běžných videokonferencí.“

„Starší ovládací rozhraní konferenčních místností nejsou zdaleka ideální. Klasické dálkové ovladače mívají příliš mnoho tlačítek a jsou dost těžkopádné. Speciální ovladače AV techniky mohou být drahé a obvykle vyžadují vlastní naprogramování. Běžné tablety jsou sice levnější, ale potřebují dobíjení, spoléhají na mnohdy přetíženou Wi-Fi síť a často se ztrácejí,“ vysvětluje Ira M. Weinstein, ředitel analytické firmy Recon Research. „Společnost Logitech řeší problematiku uživatelského rozhraní zasedacích místností pomocí malého univerzálního ovladače pro firemní prostředí, který je vhodný pro jakoukoli počítačovou platformu a komunikační aplikaci, za cenu, která se vejde do téměř každého rozpočtu.“

Tap jako integrální součást Logitech Room Solutions představuje kombinaci specializovaných funkcí a robustní konstrukce dotykového ovládacího panelu konferenční místnosti s cenovou dostupností a flexibilitou tabletu. Umožňuje pohodlné ovládání videohovorů jedním dotykem, snadno se instaluje a jeho provoz nezatěžuje IT oddělení, takže je ideální pro hromadné nasazení ve všech firemních pobočkách. Připravené sady Logitech Room Solutions s panelem Tap obsahují všechny potřebné součásti v jednom balení: dotykový ovladač Logitech Tap, malý počítač se softwarem optimalizovaným pro videokonferenční platformu od společnosti Google, Microsoft nebo Zoom a konferenční kameru Logitech.

Logitech Tap byl navržen a zkonstruován pro spolehlivé a pohodlné ovládání komunikace a vybavení konferenčních místností. Má 10,1″ dotykový displej, HDMI vstup pro sdílení obsahu a pevné úchytky kabelů. Široký sortiment stolních, stojanových a nástěnných držáků nabízí velkou flexibilitu umístění a promyšlený kabelový management umožňuje praktické a zároveň estetické vedení kabelů.

Logitech Tap byl minulý týden přestaven v Amsterdamu na ISE 2019, největším světovém veletrhu AV techniky a systémové integrace.

Cena a dostupnost

Logitech Tap by měl být dostupný v České republice a na Slovensku u vybraných partnerů na přelomu května a června 2019 jako součást předkonfigurovaných sad řešení pro Google Hangouts Meet Hardware, Microsoft Teams Rooms (dříve Skype Room Systems), Zoom Rooms a další přední platformy pro podporu spolupráce. Doporučená cena samostatné jednotky Tap v USA je 999 dolarů. Další informace najdete na našem blogu.

# # #

O společnosti Logitech

Logitech navrhuje a vytváří produkty, jež zaujímají místo v každodenní interakci lidí s digitálními technologiemi. Před více než 35 lety začala společnost Logitech propojovat lidi pomocí počítačů a nyní její produkty lidi spojují také prostřednictvím hudby, počítačových her, videa. Mezi značky společnosti Logitech patří Logitech, Ultimate Ears, Jaybird, Logitech G, Blue Microphones a Astro Gaming. Společnost Logitech International byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX Swiss Exchange (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI). Více informací o společnosti Logitech můžete získat na webových stránkách www.logitech.com, firemním blogu, Facebooku nebo na Twitteru s hashtagem @Logitech.

 

soubory:

fotografie: