Kingston IronKey D500S rozšiřuje ochranu mobilních dat o zabezpečení na armádní úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP, vyrábějící produkty typu flash jako dceřiná společnost Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, uvádí na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey™ D500S, s hardwarovým šifrováním na armádní úrovni pro zabezpečení tranzitu utajovaných dat.

D500S má certifikaci FIPS 140-3 Level 3 (čeká na schválení) s novými vylepšeními od institutu NIST, která pro vládní a vojenské použití vyžadují zabezpečené upgrady mikroprocesorů pro silnější zabezpečení a ochranu proti útokům. Sebetestování disku D500S při spuštění zajistí, že překročení teploty nebo napětí povedou k vypnutí disku. Disk je vybaven robustním zinkovým pouzdrem, které je vodotěsné1, prachotěsné1, odolné vůči vibracím a nárazům dle armádních standardů2, odolné proti promáčknutí a má speciální epoxidovou výplň, která chrání vnitřní součástky před fyzickými útoky.

Pro přístup k datům nabízí možnost použití více hesel s možností režimu komplexního hesla nebo přístupové fráze3 a umožňuje uživatelům převzít odpovědnost za svá data, což usnadňuje zapamatování hesla pro odemknutí s přísným zabezpečením. Správce může resetovat heslo uživatele a povolit jednorázové heslo k obnovení přístupu v případě, že uživatel zapomene heslo. Správce i uživatel můžou nastavit režim pouze pro čtení, který chrání jednotku před škodlivým softwarem na nedůvěryhodných systémech, a správce může také nastavit globální režim pouze pro čtení až do resetování. Aby se data nedostala do nepovolaných rukou, může správce zadat heslo Crypto-Erase, které zničí data a resetuje disk, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu v kompromitujících situacích.

D500S obsahuje funkce, které najdete v řadě Kingston IronKey, jako jsou 256bitové šifrování XTS-AES, ochrana před útoky BadUSB a Brute Force, digitálně podepsaný firmware, virtuální klávesnice4 pro ochranu před keyloggery a screenloggery. Disk D500S jako první na trhu obsahuje možnost Dual Hidden Partition, kdy může správce vytvořit dva zabezpečené oddíly vlastní velikosti pro správce i uživatele, což umožňuje vytvoření skrytého úložiště souborů, které lze podle potřeby použít k poskytování souborů pro uživatelský oddíl. Při používání nedůvěryhodných systémů nebo sdílení disku udržují skrytá úložiště souborů data v bezpečí a neviditelná, pokud se k nim nepřistupuje řádným způsobem.

„Vlajková loď D500S s certifikací FIPS 140-3 Level 3 (v procesu) nabízí víc funkcí než jakýkoli jiný disk v této třídě. D500S vylepšuje IronKey D300S o nejmodernější zabezpečení, takže představuje kompletní bezpečnostní řešení ochrany dat vysoké hodnoty pro větší podniky i státní správu,“ říká Oscar Escayola Kaloudis, manažer společnosti Kingston. „Značka IronKey se stala základním pilířem pro splnění nejlepších postupů ochrany proti ztrátě dat (DLP) s nejpřísnějším zabezpečením vojenské úrovně pro splnění zákonů a předpisů o šifrování dat, jako jsou SOC 2, NIS2, FISMA, GDPR, PIPEDA, HIPAA, HITECH, GLBA, SOX a CCPA.“

Disk D500S nabízí mnoho možností personalizace, vyhovuje požadavkům TAA/CMMC a je vyrobený v USA. K dispozici jsou rychlé dvoukanálové disky s kapacitou až 512 GB, na které se vztahuje pětiletá záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je také model Managed (D500SM) , který vyžaduje službu správcovské konzole5.

Vlastnosti a specifikace Kingston IronKey D500S/SM:

 • USB disk s hardwarovým šifrováním armádní úrovně: 256bitové šifrování XTS-AES s certifikací FIPS 140-3 Level 3 (čeká na schválení) a upgrady zabezpečených mikroprocesorů pro vyšší bezpečnost. Vestavěná ochrana proti BadUSB a útokům hrubou silou Brute Force. Nové sebetestování disku při spuštění a zjišťování stavu překročení teploty nebo napětí vedoucí k vypnutí disku.
 • Možnost použití více hesel pro obnovu dat: Povolení hesla pro správce, uživatele a jednorázové obnovení. Správce může resetovat heslo uživatele a může povolit heslo pro jednorázové obnovení, které v případě zapomenutého hesla obnoví přístup uživatele k datům.
 • Režim komplexního hesla nebo přístupové fráze: Umožňuje volbu komplexního hesla nebo přístupové fráze. Hesla mohou být celé věty, několik slov nebo dokonce texty, které si pamatujete jen vy – od 10 do 128 znaků. Symbol oka u všech zadávaných hesel pomáhá omezit překlepy.
 • Možnost duálního skrytého oddílu – první na trhu: Správce může vytvořit dva skryté oddíly vlastní velikosti pro správce a uživatele jako skrytá úložiště souborů, která udrží data v bezpečí a neviditelná, pokud k nim nebude přistupováno řádným způsobem. Duální skryté oddíly mohou poskytnout další zabezpečení na nedůvěryhodných systémech nebo v případě, že je vyžadováno sdílení disku.
 • Heslo pro kryptografické vymazání v případě nouze: Heslo pro kryptografické vymazání je určeno pro nouzové situace, kdy se očekává narušení dat. Vymaže šifrovací klíče, navždy odstraní všechna data a resetuje disk.
 • Odolné pouzdro vyrobeno dle nejpřísnějších standardů IronKey: Zinkové pouzdro, které je vodotěsné, prachotěsné, odolné proti promáčknutí a má speciální epoxidovou výplň, která chrání před fyzickým narušením.
 • Plně přizpůsobitelný: Povolení, zákaz a úprava funkce a profilu disku. Potisk – firemní logo.
 • Globální režim jen pro čtení a režim relace jen pro čtení (ochrana proti zápisu): Oba, správce i uživatel, mohou nastavit režim jen pro čtení pro určitou relaci, který chrání disk před malwarem v nedůvěryhodných systémech. Správce může také nastavit globální režim jen pro čtení, který nastaví disk do režimu jen pro čtení až do resetování.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity6: 8, 16, 32, 64, 128, 256 nebo 512 GB
 • Konektor: Type-A
 • Rychlost7:
  USB 3.2 Gen 1
  8GB –128GB: 240MB/s čtení, 190MB/s zápis
  256GB: 240MB/s čtení, 170MB/s zápis
  512B: 310MB/s čtení, 250MB/s zápis

USB 2.0
      8GB –512GB: 30MB/s čtení, 20MB/s zápis

 • Rozměry:9 x 21.9 x 12.0 mm
 • Voděodolnost8: certifikát IP67
 • Provozní teplota: 0°C až 50°C
 • Teplota skladování: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Možnosti přizpůsobení:
  D500S:  Povolení, zákaz a úprava funkce a profilu disku.
  D500SM: Úprava profilu disku. Potisk – firemní logo. Volitelně Managed verze.
 • Záruka/Podpora:
  D500S: 5 let záruka, bezplatná technická podpora
  D500SM: 2 roky záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilní s: Windows 11, 10, macOS 10.15.x – 13.x, Linux9 Kernel 4.4+

 

 


1 Viz specifikace v datasheetu. Výrobek musí být před použitím čistý a suchý.
2 MIL-STD-810F certifikát pro mechanický náraz, pád a vibrace.
3 Režim přístupové fráze není podporován v Linuxu.
4 Virtuální klávesnice: Podporována pouze US English na Microsoft Windows a macOS.
5 Licence SafeConsole se prodává samostatně.
6 Část z uvedených kapacit na paměťových zařízeních typu flash je využita pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. V důsledku toho je skutečná kapacita dostupná pro ukládání dat nižší, než je uvedeno na produktech. Podrobnější informace naleznete v Průvodci pro flash paměti společnosti Kingston na adrese kingston.com/flash_memory_guide.
7 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardware, software a způsobu použití.
8 IEC 60529 certifikát pro voděodolnost vyžaduje mít nasazený kryt. Výrobek musí být před použitím čistý a suchý.
9 Podpora funkcí v systému Linux je omezená. Podrobnější informace naleznete v uživatelské příručce. Některé distribuce systému Linux vyžadují oprávnění superuživatele (root), aby bylo možné správně provádět příkazy IronKey v okně terminálové aplikace.