Kingston FURY rozšiřuje designové vychytávky řady DDR5

Kingston FURY, divize společnosti Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila, že do své oceňované řady paměťových DDR5 modulů Kingston FURY přidala variantu s bílým chladičem, aby nabídla více možností všem, kdo chtějí sestavit systém, který vyniká nad ostatními nejen svým výkonem, ale i vzhledem.

Paměti Kingston FURY Beast DDR5 nabízejí řešení s ohromující rychlostí a nízkou latencí, která posunou váš výkon na vyšší úroveň, nyní i s velmi účinným nízkoprofilovým chladičem v odvážném designu bílé barvy. Můžete si vybrat jednoduchý a snadný upgrade s automatickou Plug-N-Play konfigurací při rychlosti 4800 MT/s1 nebo použít přednastavené profily u paměťové sady s certifikací Intel® XMP 3.0 nebo AMD EXPO™. Podsvícení u Kingston FURY Beast DDR5 RGB podporuje větší personalizaci herní sestavy pomocí programu Kingston FURY CTRL™ , který umožňujeřízení RGB světelných efektů nebo přizpůsobení jednoho z 18 vestavěných, živých a udivujících RGB světelných efektů2, jejichž plynulou souhru zajišťuje patentovaná technologie infračervené synchronizace společnosti Kingston. Paměti řady Kingston FURY Beast DDR5 dosahují rychlosti až 6000 MT/s a jsou k dostání jako samostatné 8GB, 16GB a 32GB moduly nebo jako sady 2 modulů s celkovou kapacitou až 64 GB, přičemž sady po 4 modulech budou k dispozici příští měsíc.

Kingston FURY Renegade DDR5 potěší stavitele systémů a kutily, kteří chtějí maximalizovat výkon svých počítačových sestav díky nízké latenci a extrémní rychlosti až 7200 MT/s nové generace DDR5 pamětí, a zároveň chtějí zatraktivnit jejich vzhled. Mimořádný potenciál přetaktování těchto pamětí mohou využít všichni uživatelé, ať už se zabývají tvorbou obsahu, souběžným zpracováním mnoha úloh nebo překonáváním rekordů ve hrách. S programem FURY CTRL si uživatelé paměťových modulů Kingston FURY Renegade DDR5 RGB mohou opět vybrat z 18 přizpůsobitelných světelných efektů, které podtrhnou elegantní vzhled hliníkových chladičů, dodávaných nyní také v bílo-stříbrné barvě. K dispozici jsou jednotlivé moduly s kapacitou 16 až 32 GB a dvoukanálové sady 2 modulů s celkovou kapacitou až 64 GB.

„Jsme rádi, že můžeme doplnit design naší řady pamětí Kingston FURY DDR5 o bílé chladiče,“ řekla Iwona Zalewska, obchodní manažerka pro DRAM ve společnosti Kingston pro region EMEA. „S rozvojem kreativity a hraní her chceme našim uživatelům dopřát možnost výběru modulů, které nejlépe odpovídají jejich individuálnímu vkusu.“

Řada Kingston FURY DDR5 je 100% otestována na rychlost, má omezenou doživotní záruku a nabízí také legendární spolehlivost značky Kingston.

Více informací najdete na kingston.com.

Vlastnosti a parametry pamětí Kingston FURY Beast DDR5

 • Vyšší základní rychlost: Paměť DDR5 s vysokou výchozí rychlostí 4800 MT/s je o 50 % rychlejší než paměť DDR4.
 • Vylepšená stabilita při přetaktování: Technologie On-die ECC (ODECC) pomáhá udržovat integritu dat, abyste mohli spolehlivě překonávat výkonnostní limity!
 • Vyšší výkon: Díky dvojnásobné délce paměťových bank i datových bloků přenášených v jedné transakci (burst lenght) a dvěma nezávislým 32bitovým subkanálům se výjimečný výkon pamětí projeví zejména v nejnovějších hrách, programech a náročných aplikacích.
 • Certifikace Intel® XMP 3.0: Pokročilé optimalizované přednastavení časování, rychlosti a napětí pro přetaktování a uložení nových uživatelsky přizpůsobitelných profilů využívajících programovatelný modul PMIC.
 • Certifikace AMD EXPO: Podpora technologie AMD EXPO pro bezproblémové přetaktování pamětí.
 • Schváleny předními světovými výrobci základních desek3: Paměti odzkoušené a schválené pro vaši vybranou základní desku můžete použít s jistotou, že budou fungovat.
 • Nízkoprofilový chladič: Nově navržený chladič v černé nebo bílé barvě kombinuje odvážný styl s vynikající účinností chlazení.
 • Automatické Plug-N-Play přetaktování při 4800MT/s: Kingston FURY Beast DDR5 se automaticky přetaktuje na nejvyšší rychlost povolenou systémem BIOS.

RGB:

 • Vylepšené podsvícení s novým designem chladiče: Hrajte stylově díky přizpůsobení široké škály 18 plynulých RGB světelných** efektů pomocí softwaru Kingston FURY CTRL™ nebo softwaru výrobce základní desky.
 • Patentovaná technologie Kingston FURY Infrared Sync Technology™: Zářivé RGB světelné efekty jsou sladěné pomocí patentované technologie infračervené synchronizace společnosti Kingston.
 • Kapacita:

Jednotlivé moduly: 8 GB, 16 GB, 32 GB
Sady 2 modulů: 16 GB, 32 GB, 64 GB

 • Rychlost4: 4800 MT/s, 5200 MT/s, 5600 MT/s, 6000 MT/s
 • Latence: CL36, CL38, CL40
 • Napětí: 1,1 V, 1,25 V, 1,35 V
 • Provozní teplota: 0 až 85 °C
 • Rozměry bez RGB podsvícení: 133,35×34,9×6,62 mm
 • Rozměry s RGB podsvícením: 133,35×31,25×7,11 mm

 

Vlastnosti a funkce pamětí Kingston FURY Renegade DDR5

 • Zkonstruovány pro dosažení maximálního výkonu: Paměti Kingston FURY Renegade DDR5 RGB s rychlostí až 7200MT/s1 jsou sestavené z prvotřídních komponentů, které byly ručně vyladěné inženýry, důkladně prověřené na kompatibilitu se špičkovými základními deskami a 100% otestované výrobcem pro zajištění bezproblémového přetaktování.
 • Mimořádný potenciál pro přetaktování: DDR5 zahajuje zcela novou éru paměťových technologií, ve které je extrémní přetaktování stabilnější než u předchozích generací. Technologie ECC integrovaná přímo do čipů DRAM zajišťuje spolehlivější ukládání dat, vestavěný modul PMIC reguluje napájení přesně podle potřeby, a dva nezávislé 32bitové subkanály umožňují dramatické zvýšení efektivity přenosu dat pro vícejádrové procesory.
 • Certifikace Intel® XMP 3.0: Díky technologii Intel Extreme Memory Profile a optimálnímu továrnímu přednastavení časování, rychlosti a napětí je přetaktování velmi snadné. Paměti Kingston FURY Renegade DDR5 jsou vybavené programovatelným modulem PMIC a podporují dva přizpůsobitelné profily XMP 3.0 pro uložení vašich vlastních nastavení časování, rychlosti a napětí přímo do paměťového modulu.
 • Schváleny předními světovými výrobci základních desek: Paměti otestované a schválené pro vaši vybranou základní desku můžete použít s jistotou, že budou fungovat.
 • Agresivní design hliníkového chladiče: Černo-stříbrné a bílo-stříbrné hliníkové chladiče s novým designem udrží paměti ve vynikající kondici i při náročném provozu a spolu s černou deskou plošných spojů skvěle doplní vzhled vaší nejnovější počítačové sestavy.

RGB:

 • Dynamické RGB podsvícení: Oživte svůj systém pomocí 18 přednastavených RGB světelných efektů se softwarem Kingston FURY CTRL nebo RGB softwarem výrobce základní desky.
 • Technologie Kingston FURY Infrared Sync: Díky patentované technologii Kingston pro infračervenou synchronizaci budou vaše RGB světelné efekty dokonale sladěné.
 • Kapacita: Jednotlivé moduly: 16 GB, 32 GB
  Sada 2 modulů: 32 GB, 64 GB
 • Rychlost: 6000 MT/s, 6400 MT/s, 6800 MT/s, 7200 MT/s
 • Latence: CL32, CL36, CL38
 • Napětí: 1,35 V, 1,4 V, 1,45 V
 • Provozní teplota: 0 až 85 °C
 • Rozměry bez RGB podsvícení: 133,35×39,2×7,65 mm
 • Rozměry s RGB podsvícením: 133,35×44×7,66 mm


1 Plug-N-Play paměť Kingston FURY™ poběží v systémech podporujících DDR5 až do rychlosti povolené BIOSem výrobce. Funkce PnP nemůže zvýšit rychlost systémové paměti nad hodnotu, kterou povoluje BIOS výrobce. Plug-N-Play paměti Kingston FURY DDR5 podporují specifikace XMP 3.0, takže přetaktování lze dosáhnout také aktivací vestavěného profilu XMP.

2 Podsvícení lze nastavit pomocí programu Kingston FURY CTRL nebo softwaru pro ovládání RGB efektů u základní desky. Podpora nastavení RGB světelných efektů prostřednictvím softwaru třetích stran se může lišit.

3 Uvedeny na seznamech kvalifikovaných dodavatelů (QVL) z řad předních světových výrobců základních desek.

4 Další informace – MT/s označuje megatransfery (miliony přenosů) za sekundu a představuje efektivní rychlost přenosu dat pamětí DDR (Double Data Rate) SDRAM ve výpočetní technice. Paměťový modul DDR SDRAM dosahuje vyššího výkonu tím, že k přenos dat nastává při každé změně hodinového signálu (clock cycle), tedy při jeho nástupné i sestupné hraně.

Příklad: DDR4-3200 (PC4-3200)
Clock Rate (frekvence): 1600 MHz
Rychlost přenosu dat: 3200 MT/s
Šířka pásma: 25.600 MB/s (25,6 GB/s)