HyperX doplňuje řadu SSD disků o FURY RGB SSD a SAVAGE EXO SSD

  • Maximalizujte rychlost hraní a užijte si světelné efekty s novými externími a RGB SSD disky HyperX

Praha, Česká republika – 25. září 2018  HyperX®, divize Kingston Technology Company, Inc., nezávislého světového lídra v oblasti paměťových produktů, dnes uvedla na trh nové SSD disky – HyperX® FURY RGB SSD a HyperX® SAVAGE EXO SSD. FURY RGB SSD je určen pro hráče, kteří touží po rychlejším a plynulejším načítání her a zároveň chtějí vylepšit vizuální tuning svého PC barevnějším LED osvětlením. Savage EXO SSD je výkonný externí disk, který lze použít pro rychlé ukládání dat a spouštění aplikací přímo z disku. Oba SSD disky využívají technologii 3D NAND, která přináší nižší spotřebu energie, delší životnost a vysokou rychlost čtení a zápisu – až 10krát vyšší, než má klasický pevný disk s rychlostí otáček 7200 ot/min.1

HyperX se snaží vytvářet inovativní, velmi kvalitní řešení pro ukládání dat, která vyhovují potřebám širokého okruhu uživatelů,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní ředitel pro SSD produkty v regionu EMEA. „S novými FURY RGB SSD a SAVAGE EXO SSD s technologií 3D NAND rozšiřujeme nabídku mimořádně výkonných produktů v řadě HyperX SSD.

Nové HyperX FURY RGB SSD a HyperX SAVAGE EXO SSD nabízejí hráčům, fandům taktování a stavitelům PC systémů výkonná řešení pro ukládání dat navržená tak, aby vyhovovala potřebám rozmanitých herních aplikací. Mezi jejich přednosti patří:

Nevšední vizuální zážitek: FURY RGB SSD nabízí kromě rychlosti čtení až 550 MB/s a rychlosti zápisu až 480 MB/s1 také atraktivní světelné efekty pro herní, přetaktované nebo vlastnoručně sestavované počítače. Podsvícená plocha disku umožňuje nastavení dynamických světelných efektů.2 Je kompatibilní se základními deskami, které podporují RGB osvětlení a několik RGB zařízení3, a umožňuje synchronizaci světelných efektů s dalšími RGB komponentami. FURY RGB SSD se vyrábí s kapacitou 240, 480 nebo 960 GB.4 Prodává se samostatně nebo jako součást upgradovací sady, která obsahuje také adaptér pro USB 3.0, 3,5″ montážní držák a šrouby, RGB kabel, datový SATA kabel, propojovací kabel s konektory USB 3.1 typu A a mini-USB a také software pro klonování pevných disků.

 

  • Rychlé externí úložiště: SAVAGE EXO SSD je ideální zařízení pro uživatele, kteří hledají rychlé externí úložiště k zálohování her, úpravy videa a další aplikace náročné na rychlost přenosu dat. SAVAGE EXO SSD nabízí rychlost čtení 500 MB/s, rychlost zápisu 400 MB/s1 a dá se snadno připojit k systémům Windows a macOS a přes rozhraní USB 3.1 Gen 2 také k herním konzolím XBOX One a PS45, kde urychluje načítání dat až o 20 %6. SAVAGE EXO SSD váží 56 gramů a má tenký a kompaktní tvar, aby se dal snadno přenášet, takže je ideálním řešením pro rychlé ukládání a přenos dat na cestách. Je k dispozici v kapacitách 480 a 960 GB4.

HyperX si bere k srdci slogan We’re All Gamers. Naším cílem je splnit nebo překonat očekávání amatérských i profesionálních hráčů s každým herním produktem – diskem, pamětí, sluchátky, klávesnicí, myší nebo podložkou pod myš –, který vytváříme.

Dostupnost

FURY RGB SSD a SAVAGE EXO SSD jsou k dostání prostřednictvím kamenných a internetových obchodů v síti HyperX. Disky mají omezenou 3letou zárukou7 s bezplatnou technickou podporou. Oba produkty se nyní prodávají v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Ceny a další informace o dodávkách do jiných zemí nebo regionů jsou k dispozici on-line.

 

Parametry HyperX FURY RGB SSD:

Velikost: 2,5″

Rozhraní: SATA Rev. 3.0 (6 Gb/s) – zpětně kompatibilní se SATA Rev. 2.0 (3 Gb/s)

Kapacita: 240 GB, 480 GB, 960 GB

Řadič: Marvell 88SS1074

NAND: 3D TLC

Sekvenční čtení/zápis: 240–960 GB – až 550/480 MB/s

Spotřeba: klidová 0,2 W / průměrná 0,6 W / čtení max. 1,2 W / zápis max. 2,5 W

Rozměry: 100,14 x 69,85 x 9,5 mm

Provozní teplota: 0–70 °C

Skladovací teplota: −40–85 °C

Hmotnost: 165 g

Odolnost vůči vibracím za provozu: 2,17 G peak (7–800 Hz)

Odolnost vůči vibracím mimo provoz: 20 G peak (10–2000 Hz)

Spolehlivost: Střední doba mezi poruchami (MTBF) – 1 milion hodin

Záruka/podpora: Omezená 3letá záruka s bezplatnou technickou podporou

Životnost – max. počet zapsaných TB (TBW)8:

240 GB – 120 TB

480 GB – 240 TB

960 GB – 480 TB

 

Parametry HyperX SAVAGE EXO:

Rozhraní: USB 3.1 Gen 2 Type C

Kapacita: 480 GB, 960 GB

NAND: 3D TLC

Sekvenční čtení/zápis: 240–960 GB – až 500/480 MB/s

Napájení: 5 V, 900 mA

Rozměry: 123,82 x 48,61 x 10,24 mm

Provozní teplota: 0–70 °C

Skladovací teplota: −40–85 °C

Hmotnost: 56 g

Odolnost vůči vibracím za provozu: 2,17 G peak (7–800 Hz)

Odolnost vůči vibracím mimo provoz: 20 G peak (10–2000 Hz)

Spolehlivost: Střední doba mezi poruchami (MTBF) – 1 milion hodin

Záruka/podpora: Omezená 3letá záruka s bezplatnou technickou podporou

 

1 Neoptimalizovaný výkon s použitím základní desky s rozhraním SATA Rev 3.0 / PCIe 3.0. Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití. Náhodné čtení a zápis 4kB bloků testováno nástrojem IOMETER při velikosti oddílu 8 GB.

2 Osvětlení se dá nastavit pomocí řídicího softwaru RGB základní desky.

3 FURY RGB nepodporuje „dynamické RGB osvětlení“ a konektor pro RGB osvětlení (RGB header). (Osvětlení se ovládá přes USB.)

4 Část uváděné kapacity flash paměťového zařízení se používá na formátování a další funkce a není proto k dispozici pro ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita pro ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide na Kingston.com/flashguide.

5 Pro použití s herní konzolou může být zapotřebí provést naformátování.

6 Na základě interních testovacích dat; doba načítání se může u jednotlivých her lišit.

7 Omezená záruka 3 roky nebo „zbývající životnost SSD“, kterou lze zjistit pomocí aplikace Kingston SSD Manager (Kingston.com/SSDManager). Nový nepoužitý výrobek bude vykazovat hodnotu indikátoru opotřebení 100 (sto), zatímco výrobek, který dosáhl své hraniční meze cyklů programování/mazání (P/E), vykazuje hodnotu indikátoru opotřebení 1 (jedna). Podrobnosti najdete na Kingston.com/wa.

8 Max. počet zapsaných terabytů (TBW) stanoven na základě testovací metody JEDEC Client Workload (JESD219A).

O značce HyperX

HyperX je herní divize Kingston Technology Company, Inc., největší nezávislého světového výrobce pamětí, založená s cílem poskytovat hráčům, konstruktérům PC a náročným uživatelům co možná nejvýkonnější komponenty. HyperX již 16 let vyvíjí herní produkty – vysokorychlostní paměti, SSD disky, sluchátka, klávesnice, myši, USB flash disky a podložky pod myš – pro herní komunitu i mimo ni. Oceňovaná značka HyperX si probojovala cestu na vrchol nejnáročnějšího trhu tím, že neustále přichází s novými výrobky, které vynikají komfortem, estetikou, výkonem a spolehlivostí. Vybavení od HyperX je volbou profesionálních hráčů, technologických nadšenců a overclockerů z celého světa, protože splňuje nejpřísnější požadavky a je vyráběno z prvotřídních komponent.

Připojte se ke globální skupině #HyperXFamily na facebook.com/hyperxcommunity a zjistěte, jak mohou produkty HyperX vylepšit vaši herní konzolu a zvýšit výkon vašeho PC i vás na hyperxgaming.com. Spojujeme všechny herní nadšence bez ohledu na jejich herní dovednosti a oblíbené žánry pod naším ústředním heslem „Všichni jsme hráči“ – We’re All Gamers.

Informace o společnosti HyperX můžete najít zde:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstonhyperx

Facebook: http://www.facebook.com/hyperxcommunity

Twitter: http://twitter.com/hyperx

Instagram: https://www.instagram.com/hyperx

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/hyperx

#  #  #

 

Kingston, logo Kingston a HyperX jsou registrované ochranné známky Kingston Technology Corporation. Všechna práva vyhrazena. Všechny ostatní značky mohou být majetkem příslušných vlastníků.