D-Link uvedl na trh novou řadu ULTRA výkonných Wi-Fi AC routerů nové generace Wave 2

D-Link, světový lídr v oblasti Wi-Fi konektivity, dnes spustil prodej nové řady ULTRA výkonných MU-MIMO Wi-Fi routerů, která obsahuje modely AC3150 DIR-885L a AC5300 DIR-895L a přináší bleskově rychlé připojení s výrazně lepším pokrytím pro nestále rostoucí počet zařízení připojovaných do Wi-Fi sítí. Řada ULTRA výkonných routerů byla vytvořena pro pokročilé uživatele, kteří chtějí mít ty nejlepší bezdrátové technologie pro dokonalé streamování 4K videa nebo hraní her při současném používání několika televizorů, notebooků, tabletů nebo smartphonů v jedné domácnosti.

ULTRA výkonné Wi-Fi routery jsou speciálně zkonstruovány tak, aby bez problémů zvládly souběžné sledování HD obsahu, on-line hraní bez výpadků (lagů) a přenos velkých souborů na několika zařízeních.

Svým špičkovým designem, který se vyznačuje širokou základnou, výraznými šikmými hranami a odpojitelnými výkonnými anténami, nabízejí oceňovanou kombinaci stylu a extrémního výkonu. Díky využití nejmodernějších technologií výrazně zvyšují intenzitu signálu i propustnost bezdrátové sítě a poskytují momentálně nejrychlejší a nejspolehlivější Wi-Fi připojení. Plně uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, kteří požadují co nejrychlejší, nejdostupnější a nejbezpečnější připojení po celém domě.

Třípásmový DIR-895L využívá novou generaci technologie Wi-Fi AC, označovanou jako Wave 2, s celkovou rychlostí bezdrátového přenosu až 5,3 Gb/s, zatímco dvoupásmový DIR-885L nabízí až 3,15 Gb/s. Schopnost současného provozu ve více frekvenčních pásmech umožňuje například procházet web, chatovat a posílat e-maily na smartphonu nebo tabletu přes pásmo 2,4 GHz a zároveň streamovat 4K videa, hrát on-line hry, nebo telefonovat přes internet na počítači nebo televizoru přes pásmo 5 GHz.

Technologie MU-MIMO (Multi User-Multiple Input, Multiple Output) umožňuje získat širokopásmové Wi-Fi připojení několika zařízením současně a poskytovat rychlé a stabilní spojení všem připojeným zařízením v domácí síti. Funkce SmartConnect a Advanced Quality of Service (QoS) aktivně přiřazují nejlepší dostupné spojení v 2,4GHz anebo 5GHz pásmu každému zařízení, které se chce připojit, což zajišťuje optimální provoz a minimální přetížení v jednotlivých pásmech. Technologie Advanced AC SmartBeam v ULTRA výkonných routerech navíc aktivně směruje Wi-Fi signál tam, kde je zapotřebí, což výrazně zvyšuje rychlost a dostupnost bezdrátové sítě v každém koutě domu.

Pomocí intuitivního konfiguračního webového rozhraní, které podporuje dotykové ovládání, nebo mobilní aplikace QRS (Quick Setup Router) je možné zprovoznit routery řady ULTRA během několika minut.

Základní vlastnosti:

  • Nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2
  • Celková rychlost třípásmového bezdrátového přenosu až 5,3 Gb/s (DIR-895L) a celková rychlost dvoupásmového bezdrátového přenosu až 3,15 Gb/s (DIR-885L)
  • MU-MIMO nabízí velkou šířkou pásma Wi-Fi připojení pro několik zařízení najednou
  • Lepší pokrytí bezdrátové sítě pomocí technologie „AC beamforming“
  • SmartConnect: Optimalizuje Wi-Fi připojení a zabraňuje zhoršení provozu při použití starších zařízení
  • Gigabit LAN a WAN porty pro vysokorychlostní kabelové připojení
  • Mobilní aplikace mydlink Lite pro vzdálené sledování a správu sítě
  • Snadná konfigurace pomocí WPS (Wi-Fi Protected Setup), bezpečné šifrování bezdrátového přenosu pomocí WPA a WPA2
  • USB 3.0, mydlink SharePort a DLNA pro perfektní sdílení médií

Dostupnost a cena

DIR-885L je nyní k dostání v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 5 399 Kč nebo 220,90 EUR včetně DPH, DIR-895L za doporučené maloobchodní ceny 8 799 Kč nebo 323,90 EUR.

soubory:

fotografie: