D-Link uvádí mimořádně dostupný systém pro rychlou a snadno ovladatelnou firemní Wi-Fi síť

D-Link oznámil uvedení svého prvního Wi-Fi AC1300 Wave 2 firemního přístupového bodu (AP) – DAP-2610. Tento AP reprezentuje nový standard z hlediska cenové dostupnosti i rychlosti přenosu a poskytuje firmám spolehlivý základ pro rychlé a snadno ovladatelné Wi-Fi připojení, které nabízí velkou flexibilitou, bezpečnost a škálovatelnost. 

DAP-2610 využívá pásmo 5 GHz, kde bývá menší rádiové rušení, a propojuje sítě mezi různými místy bez nutnosti instalovat další kabeláž. Je navržen speciálně tak, aby pomohl správcům sítě vybudovat a spravovat spolehlivé propojení mnoha bezdrátových zařízení. Nabízí možnost souběžného dvoupásmového provozu bezdrátových LAN s použitím nejnovější technologie 802.11ac Wave 2.

Vlastnosti:

 • Technologie Wave 2 – spolehlivý vysokorychlostní přenos dat podle standardu 802.11ac.
 • Bleskově rychlá Wi-Fi síť – dosahuje rychlosti až 400 Mb/s (256-QAM) v pásmu 2,4 GHz a až 900 Mb/s v pásmu 5 GHz.
 • Optimalizace pro MU-MIMO – díky vestavěné 802.11AC Wave 2 technologii MU-MIMO (MultiUser, Multiple Input, Multiple Output) je DAP-2610 schopen komunikovat s několika zařízeními současně, což výrazně zvyšuje propustnost sítě a zlepšuje kvalitu uživatelského prostředí.
 • Podpora průmyslového standardu 802.3af (PoE) – snadná instalace díky možnosti napájení přes ethernetový kabel nebo DC napájecí vstupy.

Flexibilní instalace

DAP-2610 je kompaktní a vysoce univerzální zařízení, které dobře zapadne do každého pracovního prostředí. Dá se namontovat na strop nebo na stěnu anebo jednoduše položit na stůl. Díky podpoře 802.3af napájení přes Ethernet (PoE) může být DAP-2610 umístěn i tam, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky, protože si vystačí pouze s jedním ethernetovým kabelem pro přenos dat i napájení. Není proto zapotřebí volat elektrikáře.

Maximální zabezpečení

Stejně jako u všech firemních řešení D-Link je také u DAP-2610 kladen velký důraz na bezpečnost. Dokáže pracovat v Personal i Enterprise režimu WPA a WPA2 (802.11i), podporuje backend RADIUS server a nabízí také vestavěný interní RADIUS server pro vytváření uživatelských účtů přímo v samotném zařízení. Tento přístupový bod umožnuje také filtrování MAC adres, segmentaci bezdrátové LAN, zablokování vysílání SSID, detekci neoprávněně nainstalovaných AP a plánování časového rozvrhu Wi-Fi provozu pro maximální ochranu firemní bezdrátové sítě.

Další výhody:

 • Vylepšené bezdrátové pokrytí pomocí funkce „Beamforming AC“, která automaticky směruje Wi-Fi signál ke klientům a rozšiřuje tak dosah Wi-Fi sítě.
 • Několik provozních režimů, což umožňuje používat zařízení jako přístupový bod, bezdrátový klient, WDS (bezdrátový distribuční systém) nebo WDS + přístupový bod.
 • Podpora funkce Wi-Fi Multimedia (WMM) Quality of Service (QoS) pro lepší přenos zvuku, hlasu a videa.
 • Pokročilé funkce, jako je vyrovnávání zátěže a redundance, pro zvýšení odolnosti proti selhání bezdrátového připojení.
 • Bezplatný software D-Link Central WiFiManager (CWM-100), který nabízí rozsáhlé možnosti pro konfiguraci a správu až 500 přístupových bodů. Tento SW je ideální i pro centrální správu přístupových bodů rozmístěných v různých pobočkách.
 • Vestavěná funkce AP Array pro správu až 32 přístupových bodů ve skupině. Nakonfigurujte jeden přístupový bod a konfigurace se sesynchronizuje s ostatními AP.
 • K dispozici jsou také tradiční způsoby konfigurace přes webové rozhraní (HTTP), Secure Socket Layer (SSL), Secure Shell (SSH) nebo Telnet.

Dostupnost a cena

DAP-2610  je nyní k dostání v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 3 769 Kč nebo 138,9 EUR včetně DPH.