D-Link – nové extendery zajistí Wi-Fi pokrytí za pár sekund

D-Link, světový lídr v oblasti Wi-Fi konektivity, ohlásil uvedení dvou nových Wi-Fi extenderů, které umožní lidem snadno a rychle rozšířit jejich dosavadní bezdrátové sítě. Pro zlepšení pokrytí stačí jednoduše zapojit jeden z těchto přenosných adaptérů do elektrické zásuvky kdekoli v domě nebo kanceláři. Instalace zabere pouze několik sekund a nepotřebujete k tomu počítač.

Špičkový AC1200 Wi-Fi extender D-Link DAP-1635 s průchozí elektrickou zásuvkou podporuje nejnovější dvoupásmovou technologii Wi-Fi AC a může se pochlubit celkovou rychlostí přenosu až 1200 Mb/s. N300 Wi-Fi extender DAP-1325 rozšiřuje pokrytí domácí bezdrátové sítě a umožňuje přenášet data rychlostí až 300 Mb/s pomocí široce využívané technologie Wi-Fi N.

Tyto Wi-Fi extendery umožňují také snadné vytváření soukromých Wi-Fi hotspotů a zprostředkování Wi-Fi připojení pro počítače, chytré televizory a herní konzoly, které mají ethernetové porty.

Výhodou D-Link DAP-1635 je jeho průchozí elektrická zásuvka, která zajišťuje, že zásuvka použitá pro připojení adaptéru zůstane dostupná také pro napájení dalších elektrických spotřebičů. Další výhodou je jeho technologie dvoupásmového přenosu, která pomáhá vyhnout se rušení ze sousedních Wi-Fi sítí.

Instalace těchto nových Wi-Fi extenderů je mimořádně jednoduchá. Konfiguraci připojení je možné provést pouhým stisknutím tlačítka WPS na adaptéru DAP-1325 nebo DAP-1635 a pak na routeru nebo bezdrátovém přístupovém bodu, jehož dosah chcete rozšířit.

Pro snadné nastavení extenderu bez použití počítače je možné použít také mobilní aplikaci D-Link Quick Router Setup (QRS) pro iPhone, iPad, iPod touch nebo jakéhokoli mobilní zařízení s Androidem. Nastavení lze jednoduše provést také pomocí PC nebo jiného mobilního zařízení prostřednictvím vestavěného průvodce instalací s webovým rozhraním.

Nová řada Wi-Fi extenderů D-Link je ideální pro použití v domácnosti nebo v malé kanceláři. Díky kompaktnímu tvaru nezabírají mnoho místa a jsou okamžitě připraveny k použití pouhým zasunutím do dostupných elektrických zásuvek. Pomocí optického LED indikátoru signálu je možné rychle najít nejlepší místo pro rozšíření bezdrátové sítě.

Hlavní vlastnosti:

Zvyšuje dosah Wi-Fi sítě – Rozšiřte bezdrátové pokrytí vašeho domu a využívejte rychlosti připojení až 1200 Mb/s (DAP-1635 s technologií dual-band Wi-Fi AC) nebo 300 Mb/s (DAP-1325 s technologií Wi-Fi N).

Flexibilní a univerzální – Průchozí elektrická zásuvka na DAP-1635 zajišťuje, že zásuvka zůstává k dispozici i pro další spotřebič. Pomocí vestavěného ethernetového portu lze připojit k bezdrátové síti také zařízení s kabelovým připojením.

Optický LED indikátor Wi-Fi signálu – Pomáhá najít nejlepší místo pro umístění Wi-Fi extenderu bez zdlouhavého experimentování.

Více než pouhý Wi-Fi extender – Vytvořte soukromý Wi-Fi hotspot nebo doplňte Wi-Fi připojení k počítačům, chytrým televizorům nebo herním konzolím s ethernetovými porty.

Snadná instalace – Nastavení během několika sekund bez nutnosti použití počítače. Stačí připojit, stisknout tlačítko WPS na adaptéru a na routeru a je to hotovo.

Dostupnost a cena

DAP-1325  je nyní k dostání v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 699 Kč nebo 25,90 EUR včetně DPH, DAP-1635 za cenu 1599 Kč nebo 58,90 EUR.

Více informací v přiložené tiskové zprávě.