D-Link přináší technologii Wi-Fi 6 do domácích mesh systémů Covr, které pokryjí celý dům

Společnost D-Link, globální lídr v oblasti technologií pro počítačové sítě a chytré domácnosti, ohlásila nejnovější přírůstek do svojí řady systémů mesh Wi-Fi 6 Covr AX1800 pro bezdrátové pokrytí celého domu – přístupové body COVR-X1862 (sada 2 zařízení) a COVR-X1863 (sada 3 zařízení). Nové modely podporují bezproblémové Wi-Fi připojení v domácnostech s velkým počtem zařízení a jsou ideální pro nerušené provozování on-line aktivit, včetně streamování v rozlišení 4K, hraní ve virtuální realitě a videohovorů.

Domovní mesh systémy AX1800 jsou vybaveny nejnovější technologií Wi-Fi 6. Nabízejí celkovou rychlost až 1,8 Gb/s při současném přenosu ve dvou pásmech a šifrování WPA3 pro zajištění mnohem bezpečnějšího spojení. Přístupové body jsou dodávány v balení po 2 nebo 3 kusech a dokážou zajistit pokrytí Wi-Fi signálem na ploše až 420/600 m2. Při potřebě většího pokrytí se dá síť snadno rozšířit pouhým přidáním dalších přístupových bodů Covr.

Nové systémy byly navrženy s cílem plnit rostoucí nároky moderních propojených domácností a jsou plně vybaveny pokročilými technologiemi MU-MIMO, OFDMA a BSS Colouring, které zvyšují kapacitu a výkon sítě. Umožňují současnou Wi-Fi komunikaci několika zařízení při maximálním využití dostupné šířky pásma a efektivnější distribuci dat. Navíc využívají sofistikovanou technologii Smart Roaming, která průběžně skenuje sílu bezdrátového signálu v celé síti a automaticky připojuje zařízení k přístupovému bodu s nejsilnějším signálem.

Systémy AX1800 podporují hlasové ovládání pomocí aplikací Amazon Alexa a Google Assistant, takže uživatelé mohou ovládat svoji domácí Wi-Fi síť, aniž by hnuli prstem. Nabízejí také rodičovskou kontrolu podle vybraných profilů, která umožňuje přiřadit konkrétní zařízení k profilům členů rodiny a individuálně blokovat webové stránky, nastavovat časové rozvrhy přístupu k Wi-Fi síti nebo síť úplně vypnout.

Zařízení se dá snadno a rychle nainstalovat i nakonfigurovat pomocí bezplatné aplikace D-Link Wi-Fi, která je k dispozici pro zařízení kompatibilní se systémem Android nebo iOS. Pro případy, kdy uživatel upřednostňuje kabelové připojení, mají nové přístupové body vestavěné porty pro Gigabit Ethernet, které zajišťují spolehlivý přenos pro síťová úložiště (NAS), chytré televizory a herní konzole.

Klíčové vlastnosti domovních mesh Wi-Fi 6 systémů D-Link AX1800:

  • Wi-Fi 6 – Wi-Fi nové generace
  • Mesh síť s chytrým roamingem pro pokrytí celého domu
  • Technologie OFDMA a MU-MIMO
  • Smart Steering – optimální využití přenosových pásem
  • Jednoduchá instalace a nastavení
  • Rodičovská kontrola podle profilů
  • Snadno rozšiřitelná síť

Cena a dostupnost

Nové systémy mesh Wi-Fi 6 Covr AX1800 jsou v ČR a SR dostupné prostřednictvím sítě IT prodejců a systémových integrátorů. Doporučená maloobchodní cena přístupových bodů COVR-X1862 (sada 2 zařízení) je 4 699 Kč (175,90 €) a cena COVR-X1863 (sada 3 zařízení) je 6 999 Kč (262,90€). Pro další informace můžete kontaktovat místní pobočku D-Link https://eu.dlink.com.