D-Link přichází s 10GbE řiditelnými switchi pro malé a střední firmy

Společnost D-Link, nadnárodní výrobce síťových zařízení, dnes ohlásila start svojí nové řady top-of-rack (ToR) 10gigabitových (10GbE) stohovatelných řiditelných L3 switchů DXS-3400, které podporují větší flexibilitu firemních sítí. Řada kompaktních, vysoce výkonných switchů DXS-3400 je nejnovější přírůstek do portfolia 10GbE switchů D-Link.

Switche řady DXS-3400 jsou vybaveny dvaceti 10GBASE-T nebo 10G SFP+ porty a čtyřmi 10GBASE-T / SFP+ combo porty. Zlepšují flexibilitu sítě a zároveň usnadňují síťovou integraci. Díky vysokému výkonu a nízké latenci splňují switche řady DXS-3400 také požadavky spojené s virtualizací, cloudovými službami a aplikacemi server-to-server. Představují ideální řešení i pro malé a střední firmy (SMB), které hledají ekonomicky výhodný způsob, jak uspokojit rozmanité potřeby síťového provozu a dosáhnout možností IT prostředků, kterými disponují velké firmy.

„Moderní firmy potřebují switche, které zajišťují vysokorychlostní připojení k rozsáhlejší firemní síti. Dříve byly 10GbE switche nasazovány převážně ve velkých firmách. D-Link je však přesvědčen, že špičkové technologie mají být dostupné všem organizacím bez ohledu na jejich velikost. To je důvod, proč neustále zvyšujeme nabídku produktů v rámci celého sortimentu našich switchů,“ řekl Kevin Wen, prezident D-Link Europe Ltd. „Přidání switchů řady DXS-3400 do našeho portfolia poskytne zákazníkům ještě větší možnosti při výběru nejvhodnějšího switche pro jejich podnikání.“

Snadno instalovatelné, konfigurovatelné a monitorovatelné switche řady DXS-3400 mohou být ovládány samostatně nebo jako součásti HW stohu, složeného až ze čtyř zařízení, s propustností stohování 80Gb/s. Všechny funkce switche jsou dostupné prostřednictvím webového rozhraní nebo z rozhraní příkazového řádku (CLI), což dává organizacím volnost při výběru preferovaného způsobu správy zařízení. Fyzické a virtuální stohování switchů umožňuje také ovládat celou skupinu switchů přes jedinou IP adresu a využívat více switchů pro podporu redundance sítě.

Switche řady DXS-3400 je možné nainstalovat různými způsoby v závislosti na konkrétní aplikaci. Switch může být používán například jako firemní centrální switch pro inter-VLAN směrování. K dispozici je statický, RIP, RIPng a PBR routing, s kapacitou až 32 tisíc záznamů v routovací tabulce. Switche DXS-3400 lze použít také jako agregační switch v kampusu nebo metropolitní síti nebo jako Top-of-Rack switch v serverovně či datovém centru pro připojení serverů a úložišť. Zde najdou uplatnění funkce Data Center Bridging (DCB), které zajišťují bezeztrátový přenos FCoE a iSCSI dat v Ethernet síti. Ve všech těchto případech se switche D-Link řady DXS-3400 snadno instalují a mohou spolupracovat s jinými standardizovanými zařízeními.

Pro dosažení vysoké dostupnosti sítě mají switche řady DXS-3400 redundantní napájecí zdroje i ventilátory, s modulární konstrukcí. Podpora výměna za provozu (hot-swap) znamená, že ventilátory a napájecí zdroje lze měnit bez narušení činnosti switche. Proudění vzduchu z přední části switche do zadní (front-to-back) a automatické řízení otáček ventilátorů v závislosti na vnitřní teplotě switche zajišťují energeticky efektivní provoz v datovém centru.

Při registraci switche DXS-3400 na stránkách výrobce do 30 dnů od zakoupení na něj poskytuje D-Link tzv. omezenou doživotní záruku. Upgrady FW a technická podpora v češtině a slovenštině v režimu 8×5 jsou zdarma po celou dobu záruky. SLA úroveň lze zvýšit pomocí volitelných D-Link Assist Service služeb, které zajišťují výměnu HW následující pracovní den, do 4h v pracovní době nebo do 4h v režimu 24×7.

Řada switchů DXS-3400 obsahuje:

  • DXS-3400-24TC
  • 20 portů 10GBASE-T a 4 porty 10 GBASE-T / SFP+ combo port
  • DXS-3400-24SC
  • 20 portů 10G SFP+ a 4 porty 10GBASE-T/SFP+ combo port

Další informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.