Společnosti Dunlop a BASF se spojily a vytvořily revoluční technologii Power Flex

Dunlop, mezinárodně uznávaná sportovní značka s vedoucím postavením na španělském trhu, a BASF, přední světová chemická společnost, vyvinuly novou průlomovou technologii pro výrobu raket na raketový sport padel.

Revoluční materiál
Nová technologie Power Flex byla vyvinuta díky revolučnímu materiálu od společností BASF nazvaného Infinergy®. Společnost BASF jako první na světě použila termoplastický polyuretan (TPU-E) na výrobu jádra rakety na padel. Jeho jedinečné elastické vlastnosti a mimořádná odolnost zvyšuje hratelnost a trvanlivosti raket. Materiál Infinergy® od BASF je pružný jako guma, ale zároveň je lehčí, proto je hmotnost raket optimální. Vysoká elasticita materiálu dodává hráči při odrazu míčku větší sílu a komfort.

Odolnost a skvělé vlastnosti
Infinergy® je velmi odolný materiál a o své vlastnosti nepřichází ani v extrémních teplotách. Díky tomu se prodlužuje životnost rakety, která odolává všem povětrnostním podmínkám. Stabilní výkonost si udržuje jak při nízkých teplotách do -20 ° C tak při vysokých teplotách nad 40 ° C.
Po téměř dvou letech spolupráce obou společností a po mnoha testech provedených členy týmu Dunlop, včetně aktuálního mistra světa Juani Mierese, budou rakety Power Flex součástí nové kolekce Dunlop Padel 2016.

„Technologie Power Flex představuje obrovský krok vpřed ve výkonnosti raket na padel. Jsme velmi potěšeni, že Dunlop a BASF společně dokázali vyvinout tuto revoluční technologii,“ říká Richard Jackson, vedoucí Marketingu v Dunlop Padel. „Jsme nadšení, že se podařilo pomocí materiálu Infinergy® E-TPU vyvinout technologii Power Flex. Partnerství a spolupráce se specializovanou značkou Dunlop, která má vedoucí postavení na trhu, nám umožnilo představit světu naše know-how a odborné znalosti,“ doplnil Andy Postlethwaite, viceprezident oddělení výkonných materiálů pro asijsko-tichomořský region společnosti BASF.

Nejlepší raketa pro rok 2016
Hvězdný produkt z nové kolekce Dunlop PADEL pro rok 2016 je model Dunlop Blast, který si pro svou hru zvolil i profesionální hráč Juani Mieres. Raketa větší velikosti a hybridního tvaru, umožňuje hráči díky aerodynamickému rámu rychlejší reakce při obranných střelách a větší rychlost při střelách útočných. Vibro Pods s křemíkovými lusky vloženými do rámu skvěle absorbují vibrace a nabízí hráči větší pohodlí. Uhlíková výztuž ve spodní části rakety zase zajišťuje větší stabilitu a vynikající kontrolu na raketou. V kombinaci s novou technologií Power Flex, která poskytuje vysokou výkonnost, pohodlí a trvanlivost, je nový model Dunlop Blast pro sezónu 2016 jedním z nejlepších.

 

fotografie: