Společnost Kingston Digital uvádí přelomový flash disk DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila zahájení dodávek DataTraveler® Max – vysoce výkonného USB disku s konektorem USB C a podporou nejnovějšího standardu USB 3.2 Gen 2. DataTraveler Max (DT Max) nabízí rekordní rychlosti až 1 000 MB/s při čtení a 900 MB/s při zápisu2 a je tak jedním z nejrychlejších USB disků na trhu a prvním svého druhu.

DT Max je navržen tak, aby se dal snadno přenášet a používat. Konektor je chráněn speciálním rýhovaným krytem a dá se snadno vysunout jediným pohybem. Díky špičkové rychlosti a ohromné kapacitě disku až 1 TB3 můžete pohodlně ukládat a přenášet velké digitální soubory, jako jsou fotografie s vysokým rozlišením, 4K/8K videa nebo velmi kvalitní hudební nahrávky. Užitečným doplňkem je i poutko pro uchycení do kroužku na klíče a LED indikátoru stavu. To vše dělá z disku ideální úložiště dat pro uživatele na cestách.

„DT Max nabízí špičkové rychlosti a nekompromisní úložný prostor, aby mohli lidé bez omezení kreativně tvořit a držet krok s dnešními požadavky na kvalitní obsah,“ řekl Oscar Escayola Kaloudis, produktový manažer pro flash produkty Kingston v regionu EMEA. „Přinášíme bezkonkurenční výkon, který od nás zákazníci očekávají, a uvedením tohoto produktu na trh zvyšujeme laťku pro flash disky s rozhraním USB-C.“

DataTraveler Max je k dispozici v kapacitách 256 GB až 1 TB a vztahuje se na něj pětiletá záruka s bezplatnou technickou podporou. Další informace najdete na kingston.com.

Vlastnosti a specifikace flash disku DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2:

 • Nejnovější standard USB 3.2 Gen 2: Bleskový přenos souborů s neuvěřitelnou rychlostí až 1 000 MB/s při čtení a 900 MB/s při zápisu.
 • Nekompromisní úložiště: K dostání v řadě vysokých kapacit od 256 GB do 1 TB, abyste mohli přenášet svoji digitální knihovnu na cestách.
 • Připojení přes USB-C®1: Podporuje notebooky a stolní počítače nové generace pro bezproblémový přenos souborů.
 • Jedinečný design: Praktický posuvný uzávěr ovládaný jednou rukou, LED indikátor stavu a poutko pro kroužek na klíč
 • Kapacity3: 256 GB, 512 GB, 1 TB
 • Rychlost2: USB 3.2 Gen 2 – čtení až 1 000 MB/s, zápis až 900 MB/s
 • Rozměry: 82,17 × 22,00 × 9,02 mm
 • Hmotnost: 12 g
 • Provozní teplota: 0 – 60 °C
 • Skladovací teplota: −20 – 85 °C
 • Záruka/podpora: 5letá záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilita: Windows® 10, 8.1, Mac OS (v. 10.14.x +), Linux (v. 2.6.x +), Chrome OS™
Flash disk DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2
Označení Kapacita
DTMAX/256GB 256 GB
DTMAX/512GB 512 GB
DTMAX/1TB 1 TB

 

1 USB Type-C® a USB-C® jsou registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

2 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití.

3 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita pro ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide.

 

fotografie: