Společnost D-Link představuje neřízené PoE přepínače videodohledového řešení s dlouhým dosahem

D-Link, nadnárodní výrobce síťových zařízení, představuje svůj nejnovější přírustek do rodiny neřízených přepínačů řady DSS-100E Fast Ethernet PoE Unmanaged Surveillance. Nové přepínače umožňují připojit k síti PoE zařízení (Power over Ethernet), jako jsou bezdrátové přístupové body (AP), síťové IP kamery nebo IP telefony, na velké vzdálenosti, v různorodém prostředí a také s přepěťovou ochranou.

Přepínače řady DSS-100E byly navrženy speciálně k nasazení v řešeních videodohledu na delší vzdálenosti s napájením přes ethernet (PoE). Může dodávat až 30 W na port pro zařízení vzdálená až 250 metrů pomocí standardního ethernetového kabelu, což zajišťuje rozšířené pokrytí oblasti bez nutnosti instalace dalších prodlužovačů PoE.

9-portový DSS-100E-9P navíc dokáže detekovat, kdy je potřeba podpora pro velké vzdálenosti, a automaticky aktivuje rozšířený režim bez jakékoli ruční konfigurace, což uživatelům usnadní život. Přepínače řady DSS-100E jsou vybaveny přepěťovou ochranou na úrovni 6 kV. Tím jsou v bezpečí před údery blesku nebo jinými událostmi souvisejícími s přetížením napájení.

Řada DSS-100E se snadno nastavuje i instaluje, a je proto ideální k rozšiřování sítě. Nabízí gigabitové uplinkové porty, které umožňují zvýšení celkové šířky pásma sítě pomocí gigabitového ethernetu. 18portový DSS-100E-18P přichází také s vylepšeným napájením PoE s celkovým rozpočtem 230 W a také kombinovaným gigabitovým uplink portem, který poskytuje další flexibilitu při připojení na větší vzdálenosti pomocí optických vláken.

Ceny a dostupnost

Přístupové body DSS-100E-9P a DSS-100E-18P jsou k dispozici v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 2 129 a 4 089 korun s DPH. Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku D-Link www.dlink.cz.

fotografie: