Šifrované USB disky Kingston řady IronKey D300 získaly certifikaci NATO pro stupeň utajení Vyhrazené

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, oznámila, že její řada šifrovaných USB flash disků IronKey D300 získala certifikaci NATO pro stupeň utajení Vyhrazené (Restricted Level). Na základě důkladného prověřování se tak disky Kingston IronKey D300, IronKey D300S a IronKey D300SM zařadily do seznamu NATO Information Assurance Product Catalogue (NIAPC), který obsahuje produkty splňující provozní a bezpečnostní požadavky státních, civilních a vojenských orgánů NATO.

Seznam NIAPC je vytvořen podle směrnice pro informační bezpečnost INFOSEC a zaručuje, že pro použití se v souladu s bezpečnostními zásadami NATO vybírají, hodnotí a schvalují pouze šifrovací produkty vyvinuté v členských státech NATO. Přidání řady IronKey D300 do tohoto seznamu dokládá, že tyto šifrované flash disky splňují kritéria NATO pro ochranu před ztrátou nebo zneužitím informací. Přenášená citlivá data je nutné dobře chránit před kybernetickými a jinými útoky, jelikož jakákoli ztráta nebo narušení utajení může mít za následek ohrožení sil organizace NATO, jejích členů nebo jejích misí.

„Těší nás, že se disky IronKey D300 připojily k našim již dříve certifikovaným šifrovaným USB jednotkám D100 a D200. Pro zákazníky to znamená, že IronKey patří v rámci NATO a členských vládních agentur mezi známé a důvěryhodné značky, které lze bez obav používat k zabezpečení dat pro stupeň utajení Vyhrazené,“ řekl Oscar Escayola, obchodní ředitel pro flash produkty v regionu EMEA. „Společnost Kingston opět prokázala, že umí vyrábět šifrované USB disky, která dokážou ochránit data na vojenské a vládní úrovni zabezpečení. Zákazníci si tedy mohou být jisti, že splní jejich přísné požadavky na ochranu při přenosu citlivých dat.“

Stylové, cenově dostupné a snadno použitelné disky řady IronKey D300 jsou k dostání v kapacitách od 4 do 128 GB a představují výkonný a bezpečný prostředek k ukládání a přenosu dat, který se hodí do „výzbroje“ všech členských států NATO.

Více informací najdete na kingston.com.

soubory:

fotografie: