Partnerský den Axis řešil téma zabezpečení kamer a GDPR

Každoroční Partnerský den společnosti Axis Communications se konal 27. dubna 2017 v pražském hotelu Barceló Occidental. Sešlo se na něm přes 100 účastníků z řad distributorů, systémových integrátorů a dalších partnerů švédského leadera v oblasti IP videodohledu.

Kromě produktových prezentací a představení nových síťových technologií, kterých má Axis v oblasti takzvaného „internetu bezpečnostních věcí“ mnoho, dostali prostor také nezávislí experti. Hlavním tématem při tom byla kybernetická bezpečnost a nařízení Evropské unie GDPR, které vstoupí v platnost v roce 2018 a dotýká se i oblasti videodohledu.

„V minulém roce svět zažil první botnetový útok, který využíval nechráněné IP kamery. Otázkou kybernetické bezpečnosti se proto v Axisu velmi intenzivně zabýváme. Nástroje k zabezpečení kamer jsou snadno dostupné,“ uvedl Dalibor Smažinka ze společnosti Axis, který v prezentaci shrnul hlavní zásady pro kamerové techniky.

V průběhu setkání mohli účastníci prohlédnout stanoviště s ukázkami technologií jednotlivých partnerů. Poprvé se akce také zúčastnila společnost 2N, největší světový výrobce IP interkomů se sídlem v České republice, který je od roku 2016 součástí skupiny Axis Group.

fotografie: