Novou přístupovou jednotku 2N® Access Unit Fingerprint Reader nelze obelstít. Akceptuje jen skutečný otisk prstu

Nejnovější dveřní přístupová jednotka s biometrickou čtečkou od společnosti 2N umožňuje přístup do objektu výhradně na základě otisku prstu. Zařízení funguje jako samostatná jednotka, ale i jako modul pro interkomy 2N® Helios IP Verso.

Společnost 2N rozšiřuje nabídku svých přístupových systémů o modul čtečky otisku prstů. Biometrická čtečka přináší nový způsob otevírání dveří a přístupu do budov či prostor, které vyžadují maximální stupeň zabezpečení.
Přístupová jednotka 2N® Access Unit Fingerprint Reader má vystouplou konstrukci, která je ergonomická, a není tedy zapotřebí přejíždět prstem víckrát. Jednotka okamžitě indikuje povolení nebo zamítnutí přístupu vícebarevnou diodou a zvukovým znamením. Čtečka je osazena nejlepším dostupným senzorem na trhu SilkID s rozlišením 2 MP a rychlostí snímání 12 fps. Samotná čtecí plocha je pokrytá velmi odolným sklem a poskytuje dostatek prostoru díky rozměrům 15×20 mm.

Díky této kvalitní čtecí ploše dokáže jednotka s jistotou detekovat jakékoliv pokusy o podvod, jako silikon, latex, želatina, filmová fólie a jiné. Využívá patentovanou technologii hardwarové a softwarové detekce a řadí se mezi nejlepší na světě. Konstrukce jednotky je velmi odolná a zařízení je tak vhodné jak pro vnitřní, tak venkovní použití. Na funkčnost čtečky nemá vliv ani přímé slunce,  déšť či mráz. Elegantní design a čistota linií jednotky 2N® Access Unit Fingerprint Reader z ní navíc činí velmi pěkný doplněk dveří.

„Nová biometrická přístupová jednotka se bude převážně využívat v luxusnějších resortech nebo kancelářských budovách či státních institucích, kde je nutné zabezpečit několik úrovní přístupu do objektu. Svoje využití ale nalezne i ve školství nebo průmyslu,“ říká Vít Kovařík, marketingový ředitel společnosti 2N, a dodává: „Čtečka reprezentuje moderní a bezpečnější pojetí přístupových systémů, než na které jsme byli doposud zvyklí. Je zástupcem nastupujících trendových technologií, které nahrazují klasické klíče či RFID karty. Splňuje náročná bezpečnostní kritéria, a tak bych si ji bez váhání dal na vstupní dveře svého domu.“

Pro zvýšení úrovně zabezpečení může čtečka jako modul v produktu 2N® Helios IP Verso sloužit jako druhá úroveň autentifikace k modulům se čtečkou RFID, Bluetooth nebo s klávesnicí, a zabrání tak vniknutí osoby s ukradeným čipem.

Technické specifikace:

  • Rozměry: 107 mm (šířka) x 130 mm (výška) x 28 mm (hloubka)
  • Rozměry čtecí plochy: 15,24 mm x 20,32 mm
  • Provozní teplota: -20 °C až 55 °C
  • Váha: 0.8 kg
  • Certifikace: IK8, IP54, IP64 (sklíčko)
  • Odolnost proti přesvitu – schopnost fungovat na přímém slunci
  • Anti-spoof ochrana – ochrana vůči falešným otiskům a duplikátům

soubory:

fotografie: