Logitech G a McLaren ohlašují novou éru závodění

Logitech G, značka společnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), dnes prodloužila partnerství se společností McLaren, které odstartuje novou éru závodění. Obě společnosti letos prohloubí spolupráci v oblasti e-sportů s využitím bohatých zkušeností McLarenu ze světa motoristického sportu i automobilového průmyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-závodů, esportů a herních technologií.

Logitech G podporuje e-sportovní iniciativy společnosti McLaren od samého počátku a jsem rád, že v tom budeme i nadále pokračovat. Oceňujeme jedinečný přístup a způsob spolupráce Logitech G s jejími partnery, který vede k vytváření nejlepších herních zážitků a vysoce kvalitních produktů,“ říká Mark Waller, ředitel prodeje a marketingu společnosti McLaren Racing. „Jsme rádi, že můžeme hráčům společně nabídnout novou soutěž G Challenge, a otevřít tak další bránu do světa automobilových závodů.“

Logitech G a McLaren stojí v čele probíhajícího prudkého rozvoje e-závodění. Soutěže, jako McLaren Shadow Project a Logitech G Challenge, sehrály klíčovou roli v rychlém růstu herní komunity i zájmu o esporty. V letech 2018 a 2019 přitáhly obě akce dohromady více než milion soutěžících. V dalším kroku McLaren a Logitech spojí svoje úsilí do jediné napínavé soutěže G Challenge 2020, nejrozsáhlejší e-závodní soutěže na světě.

„McLaren je průkopníkem v automobilovém průmyslu i v extrémně konkurenčním světě Formule 1. Těší nás, že můžeme pokračovat v partnerství a uskutečňování společné vize, která zahrnuje zvýšení prestiže e-závodů v herní komunitě i mimo ni,“ říká Vincent Borel, generální ředitel Logitech G pro herní simulace. „Společně s McLarenem vytvoříme vzrušující esportovní zážitek, který vyvolá nadšení a soutěživého ducha ve všech účastnících.“

Odpočítávání do zahájení on-line závodní soutěže G Challenge začíná právě dnes. Nenechejte si ujít tuto významnou akci a navštivte stránku nebo vložte svůj email na www.logitechgchallenge.com, abyste dostávali aktuální informace o G Challenge a plánovaných soutěžích v roce 2020.

V Česku a na Slovensku společnost Logitech podporuje lokální akce. V roce 2020 spojila své síly s nejznámější a tradiční automobilovou soutěží Virtual GP a jako exkluzivní partner se stává součástí Tipsport COOL ligy.

V šampionátu Virtual GP se nově hraje ve hře iRacing a Logitech zde bude mít svou vlastní stáj ve spolupráci s týmem eSuba a společností CZC.cz. V loňském roce reprezentoval barvy Logitech jezdec Simon Kovačič, který se stal vítězem juniorské soutěže VGP. „Spolupráce s Virtual GP pokračuje i v sezoně 2020 a my jsme velice rádi, že s námi bude opět Simon. Vidíme v něm velký potenciál nejen jako jezdce, ale také jako pravého reprezentanta značky Logitech G,“ říká Jiří Pacovský, marketingový manažer pro Česko a Slovensko. Soutěž začíná již tento měsíc a končí velkým finále na For Games.

Logitech G podpoří též letošní Tipsport COOL Ligu, což je tradiční několikaměsíční soutěž v jednom z nejpopulárnějších esportových titulů CS:GO. Celoroční exkluzivní partnerství přináší oběma tradičním značkám na poli esportu silné spojení, jaké na tuzemské herní scéně není k vidění. Logitech G nabídne nejen speciální soutěž o nejlepšího tuzemského hráče, ale také i produkty pro vítěze první a druhé ligy. „Jsme rádi, že jsme spojili síly s těmi nejlepšími na česko-slovenském trhu. Spojení s nejúspěšnější herní organizací eSuba a nejprestižnější ligou chceme posunout český gaming kupředu,“ vysvětluje Pacovský účast v soutěži.

O značce Logitech G

Logitech G, značka společnosti Logitech International, je celosvětově přední výrobce herních zařízení pro PC a konzole. Logitech G se zaměřuje na to, aby hráčům na všech úrovních nabízela nejlepší produkty v tomto oboru – klávesnice, myši, náhlavní sady, podložky pro myši a simulátory, například volanty a letecké kniply, které vznikly díky spojení inovativního designu, vyspělých technologií a hluboké vášně pro hraní. Společnost Logitech International se sídlem v Lausanne byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX Swiss Exchange (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI). Více informací o společnosti Logitech G můžete získat na webových stránkách www.LogitechG.com, firemním blogu nebo na Twitteru s hashtagem @LogitechG.

Logitech a další značky Logitech jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Logitech Europe S.A. a/nebo jejích přidružených společností ve Spojených státech a dalších zemích. Veškeré ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Více informací o společnosti Logitech a jejích produktech můžete získat na webových stránkách společnosti na adrese www.logitech.com.

O společnosti McLaren Racing

Společnost McLaren Racing byla založena na Novém Zélandu závodním jezdcem Brucem McLarenem v roce 1963. Tým vstoupil do svého prvního závodu Formule 1 v roce 1966 a od této doby McLaren vyhrál 20 mistrovství světa Formule 1, více než 180 závodů Formule 1 Grand Prix, 24 hodin Le Mans již při svém prvním pokusu a třikrát Indianapolis 500. McLaren Racing soutěží na mistrovství světa FIA Formule 1 v roce 2020 s Carlosem Sainzem a Landem Norrisem a v IndyCar Series v USA s Oliverem Askewem a Pato O’Wardem. Na Indy 500 bude za tým McLaren soutěžit Fernando Alonso na voze Ruoff Mortgage Arrow McLaren SP Chevrolet s číslem 66.

 

fotografie: