Lehčí, měkčí, pružnější – taková je obuv šitá na míru od BASF

Experti na polyuretan ze společnosti BASF se v Miláně zúčastní mezinárodní výstavy Simac 2016, kde si budou moci návštěvníci jako první prohlédnout nejmodernější stroje  a technologie pro kožedělný a obuvnický průmysl. Na stánku BASF budou od 23. do 25. února k vidění také vítězné kousky třetího ročníku designerské soutěže pořádané italskou obuvnickou školou Politecnico Calzaturiero.

Škola, která se nachází v městečku Capriccio di Vigonza nedaleko Padovy, pořádá soutěž ve spolupráci s italskou pobočkou společnosti BASF. Tématem letošního ročníku bylo heslo – I obuv je umění. Designéři ze studia Stefano di Francesco vytvořili podrážku pomocí PU a TPU systémů od BASF, kterou následně studenti využili pro svůj návrh unisex tenisek. Na výstavě Simac 2016 pak BASF na svém stánku představí tři vítězné návrhy bot a k vidění budou také pokrokové systémy Elastopan®, Elastollan® a Infinergy®.


Snadný odraz díky Elastopanu® Light Sport

Speciálně pro sportovní odvětví vyvinula společnost BASF polyether na bázi TPU systému nazvaný Elastopan® Light Sport. Jeho hlavní předností je lehkost a vynikající odpružení při odskoku. Materiál prověřila už společnost Puma v modelech Ignite a Ignite ProKnit, které se v Evropě vyrábějí technologií přímého vstřikování. Elastollan® Light je termoplastický polyuretan, který se používá pro zvláště lehkou obuv.

Infinergy® aneb větší pohodlí v bezpečnostní obuvi

Infinergy® je první termoplastický polyuretan, který byl použit v bezpečnostní obuvi. Elastická pěna se vyznačuje nízkou hustotou, vysokou pružností, vysokou odolností proti oděru a pevností
a odolností i při extrémních teplotách v rozmezí od – 20 °C do + 40 °C. Infinergy® neztrácí svou vysokou odolnost ani při nepřetržitém provozu, takže jde o ideální materiál pro mezipodešví v bezpečnostní obuvi.

Elastopan® Light Safe je lehký a antistatický

Dalším systémem BASF s nízkou hustotou je Elastopan® Light Safe. Jedná se o vodou foukaný antistatický polyuretan. Jelikož mezipodešvi vyrobené z tohoto nového materiálu jsou lehčí než standardní systémy pro mezipodešví v bezpečnostní obuvi, poskytují také daleko větší pohodlí.

 

O divizi BASF Performance Materials

Divize BASF Performance Materials pracuje na vývoji inovativních řešení a plastů na míru. Působí ve čtyřech hlavních průmyslových odvětvích po celém světě – doprava, stavebnictví, průmyslové aplikace a spotřební zboží. Divize má velmi bohaté portfolio produktů a služeb. Odborníci z Performance Materials se vždy snaží pochopit potřeby zákazníků a vytvořit jim systémové řešení na míru, což je klíčový prvek, díky němuž roste ziskovost divize. Velkou předností divize je též pečlivý výzkum, který pomáhá při tvorbě inovativních produktů a aplikací. V roce 2014 měla divize Performance Materials celkové tržby ve výši 6,5 miliard Eur.

O společnosti BASF

Ve společnosti BASF tvoříme svět chemie – a činíme tak již 150 let. Rozsah našeho portfolia sahá od chemických látek, plastů, přes speciální chemii a produkty pro ochranu rostlin po ropné produkty a zemní plyn. Jako přední světová chemická společnost spojujeme hospodářský úspěch s ochranou životního prostředí  a sociální zodpovědností. Prostřednictvím vědy a inovací umožňujeme našim zákazníkům reagovat v téměř každém průmyslovém odvětví na současné i budoucí potřeby společnosti. Naše produkty a řešení přispívají k zachovávání zdrojů, zajišťování výživy a zlepšování kvality života. Tento náš přínos jsme shrnuli do našeho firemního záměru: Tvoříme svět chemie pro trvale udržitelnou budoucnost. V roce 2014 dosáhla společnost BASF obratu přes 74 miliard EUR a ke konci téhož roku zaměstnávala okolo 113 000 pracovníků. Akcie společnosti BASF jsou obchodovány na burzách ve Frankfurtu (BAS), Londýně (BFA) a Curychu (AN). Další informace o společnosti BASF najdete na internetu na adrese www.basf.com.

BASF v České republice

Společnost BASF spol. s.r.o., dceřiná společnost BASF SE, patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů je distribuován celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V roce 2014 měla v České republice skupina BASF 278 zaměstnanců a dosáhla obratu ve výši 741 milionů Eur. Další informace jsou uvedeny na internetové stránce www.basf.cz.

fotografie: