Axis uvádí kompaktní a zároveň robustní IP interkom. Doplní jakýkoli systém videodohledu

Společnost Axis Communications přichází na trh s kompaktním, a přitom vysoce robustním síťovým videointerkomem AXIS I8016-LVE, který je navržený pro obousměrnou komunikaci, spolehlivou video identifikaci a dálkové ovládání vstupu. Zajistí dohled i v úplné tmě nebo v náročných podmínkách.

Síťový videointerkom AXIS I8016-LVE je vhodný pro vnější instalace a nabízí rozlišení obrazu 5MP a úhel záběru 140° k zachycení všech potřebných detailů. Interkom disponuje vysoce kvalitním zvukem s potlačením ozvěny a šumu, aby byl jasně slyšet hlas bez ohledu na hluk v pozadí. Zařízení slouží k obousměrné komunikaci a jasné identifikaci návštěvníků i v náročných podmínkách a díky IR přísvitu zajišťuje kvalitní obraz i v úplné tmě. Instalovat ho lze u vchodů nebo bezobslužných bran, kudy pravidelně procházejí návštěvníci, k zajištění přístupu řidičům ve skladech nebo nakládacích docích, nebo může sloužit jako nouzový telefon v odlehlých oblastech měst, parků či univerzitních kampusů.

Videointerkom AXIS I8016-LVE se snadno instaluje díky možnosti využití PoE napájení. Vejde se do standardních montážních krabic, kam se jednoduše zacvakne, takže nejsou vidět žádné šrouby. Bezpečnost a spolehlivost zajišťuje i vysoká odolnost zařízení  proti vandalům s krytím IK10. Interkom využívá otevřené standardy, jako je SIP (Session Initiation Protocol) pro integraci s IP telefonními systémy, a také VAPIX nebo ONVIF pro zapojení do kamerových systémů. Umožňuje také instalaci aplikací v rámci platformy ACAP společnosti Axis, včetně integrovaných inteligentních analytik.

Díky tomu, že je toto spolehlivé zařízení založené na otevřených standardech a rozhraních, nabízí skvělé možnosti integrace a je dokonalým doplňkem jakéhokoli kamerového systému. Je možné jej integrovat s dalšími systémy a řešeními, jako je správa videa, řízení přístupu a komunikace VoIP. Možnosti jsou prakticky nekonečné.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Vysoce kvalitní obraz a zvuk
  • Potlačení ozvěny a šumu
  • Snadná instalace s PoE
  • Otevřené rozhraní s integrací IP telefonů, podpora SIP
  • Připraven pro venkovní použití, odolný vůči vandalům, krytí IK10

Síťový videointerkom AXIS I8016-LVE již je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 28 500 Kč.

fotografie: