Kingston představuje KC1000 NVMe PCIe SSD

Společnost Kingston Digital oznámila uvedení KC1000 NVMe PCIe SSD. Nový disk přijde na trh v polovině června a je 2× rychlejší než SSD postavené na SATA, resp. více než 40× rychlejší než tradiční 7200RPM pevný disk. KC1000 byl vyvinut pro uživatele požadující ultimátní výkon s mimořádně rychlou odezvou pro náročné aplikace jakými jsou editace videa ve vysokém rozlišení, vizualizace dat, hraní her a jiných na data náročných zátěží, kde tradiční řešení nedokáží držet krok s poptávkou po rychlých datech.

„Požadavky dnešních uživatelů na výkonů neustále rostou, protože nové aplikace s vysokým nárokem na data posouvají hranice toho, co lze dosáhnout dokonce i s vysoce výkonnými profesionálními pracovními stanicemi a nejvýkonnějšími herními sestavami,“ řekl Tony Hollingsbee, SSD Business Manager ve společnosti Kingston. „KC1000 je dokonalým řešením uspokojení potřeb profesionálů v oblasti médií a designu, nadšence do her a kohokoliv, kdo potřebuje opravdu výkonné úložiště s mimořádně nízkou latencí. Toto nativní zařízení NVMe nabízí jedno z nejvýkonnějších řešení na ukládání objemných dat, aplikace virtuální reality, rychlé hry a nabízí také konkurenční výhodu pro kreativního profesionála v časové tísni.“

KC1000 zvládne až 290,000 IOPS. K dispozici bude od poloviny června v kapacitách 240GB, 480GB a 960GB. Toto vysokovýkonné SSD podporuje rozhraní PCIe Gen3 x4 a nejnovější protokol NVMe. KC1000 přináší rychlejší bootování a rychlejší načítání dat, zvyšuje rychlost sekvenčního zápisu / čtení, stejně jako přináší zvýšenou odolnost a energetickou efektivitu.

Je ideální pro uživatele, kteří hledají okamžité zlepšení výkonu pro:

  • Editace videa ve vysokém rozlišení
  • Aplikace virtuální a rozšířené reality
  • Softwarové aplikace typu CAD
  • Streamingové média
  • Graficky náročné videohry
  • Vizualizace údajů
  • Analýzy v reálním čase

fotografie: