Kingston Digital rozšiřuje řadu externích SSD

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, spouští  dodávky kapesního, přenosného a neuvěřitelně elegantního SSD XS1000 External SSD. Disk XS1000 rozšiřuje řadu externích SSD Kingston, kde najdete také XS2000. Oba disky jsou extrémně kompaktní a váží míň než 29 gramů, aby se daly snadno nosit po kapsách.

Kingston XS1000 nabízí rychlost čtení až 1 050 MB/s1 a kapacitu až 2 TB2, což poskytuje dostatek prostoru k uložení velkého množství fotografií, videí a souborů. Disk se dodává s USB-C3 na USB-A kabelem a zachovává tak zpětnou kompatibilitu, aby se zajištila bezproblémová konektivita se všemi staršími zařízeními. SSD disk XS1000, velikosti přívěsku na klíče, slouží jako spolehlivý společník pro snadné zálohování souborů a zaručuje nepřetržitý přístup k důležitým dokumentům, vzácným vzpomínkám i mediálním souborům.

„Zákazníci hledají pohodlné, rychlé a spolehlivé úložiště za dostupnou cenu. Díky XS1000 už hledat nemusejí, protože jim nabízíme víc možností externího úložiště,“ řekla Liny Cheliyan, obchodní manažerka pro Flash a SSD disky Kingston v regionu EMEA. „Tento disk jsme navrhli jako kompaktní a elegantní, ale má pouze poloviční velikost standardního SSD. To zajišťuje bezkonkurenční mobilitu, což z něj činí jasnou volbu pro ty, co hledají kombinaci pohodlí a špičkového výkonu.“

Disk XS1000 je k dispozici v kapacitách 1 a 2 TB a vztahuje se na něj omezená pětiletá záruka4 s bezplatnou technickou podporou.

Vlastnosti a parametry přenosného SSD disku XS1000

 • Přenositelnost a kapesní velikost: Malé rozměry a nízká hmotnost pod 29 gramů pro snadné ukládání dat na cestách.
 • Spolehlivé zálohování souborů: Vezměte si s sebou všechny důležité soubory. Přenášejte a zálohujte na cestách své dokumenty, velké fotografie i videa.
 • Větší úložiště: Rozšiřte svou mobilní digitální knihovnu o kapacitu 2 TB2, abyste si uchovali cenné životní okamžiky.
 • Podpora USB 3.2 Gen 2: Dosáhněte rychlosti čtení až 1 050 MB/s1 a se zpětnou kompatibilitou s USB 3.2 Gen 1 bezproblémovou konektivitou také se staršími zařízeními.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 2
 • Rychlost1: Čtení až 1 050 MB/s, zápis až 1 000 MB/s
 • NAND: 3D
 • Kapacity2: 1TB, 2TB
 • Rozměry: 69,54×32,58×13,5 mm
 • Hmotnost: 28,7 g
 • Materiál pouzdra: Kov a plast
 • Provozní teplota: 0–40 °C
 • Skladovací teplota: −20–85 °C
 • Záruka/podpora4: Omezená 5letá záruka s bezplatnou technickou podporou
 • Kompatibilita: Windows 11, 10, macOS® (v.10.15.x +), Linux (v. 4.4.x +), Chrome OS, Android
Tabulka kompatibility
  USB 3.2 Gen 2
Windows 11
Windows 10
macOS (v. 10.15.x +)
Linux (v. 4.4.x +)
Chrome OS
Android

 

Přenosný disk XS1000
Označení Kapacita
SXS1000/1000G 1 TB
SXS1000/2000G 2 TB

1 Na základě interních testů. Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití. Pro optimální rychlosti se vyžaduje hostitelské zařízení USB 3.2 Gen 2.
2 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá k formátování a dalším funkcím, a není proto k dispozici k ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita k ukládání dat je tedy nižší, než se uvádí na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide.

3 USB Type-C® a USB-C® jsou registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

4 Omezená záruka na 5 let nebo „zbývající životnost SSD“, kterou lze zjistit pomocí aplikace Kingston SSD Manager. Nový nepoužitý výrobek bude vykazovat hodnotu indikátoru opotřebení 100, zatímco výrobek, který dosáhl své hraniční meze cyklů programování/mazání (P/E), vykazuje hodnotu indikátoru opotřebení 1. Podrobnosti najdete na Kingston.com/wa.

5 Kompatibilita se zařízeními Windows, Linux, iOS a Android se může lišit a do značné míry závisí na hostitelském softwaru/hardwaru (informace najdete na stránkách podpory výrobců). K zařízení iOS/Android může být vyžadován další kabel OTG (nedodává společnost Kingston).

fotografie: