Společnost Logitech uvádí na trh ergonomické klávesnice Wave Keys

Společnost Logitech představila bezdrátové ergonomické klávesnice Wave Keys a Wave Keys for Business, které jsou odpovědí na zvýšenou potřebu komfortu u pracovního stolu. Klávesnice Wave Keys mají charakteristický vlnovitý design a kompaktní uspořádání kláves, abyste si nemuseli zvykat na jiný způsob psaní, a integrovanou polstrovanou opěrku dlaní kvůli pohodlnému celodennímu používání. Podle nedávno zveřejněné zprávy o stavu trhu, kterou vypracovala společnost RationalStat, se požadavky na ergonomii vybavení zvyšují s tím, jak lidé všech věkových kategorií tráví stále více času u počítače, a v příštích sedmi letech mají vzrůst o 4,6 %.

„Jsme přesvědčeni, že každý má nárok cítit se na konci pracovního dne dobře, a proto jsme se rozhodli navrhnout základní pracovní vybavení, které je nejen ergonomické, ale také vzhledově atraktivní a zároveň cenově dostupné,“ říká Art O’Gnimh, generální ředitel divize Core Personal Workspace společnosti Logitech. „Díky vědecky podloženému designu se schvalovacím razítkem od předních ergonomů dokáže klávesnice Wave Keys zajistit ty nejlepší pracovní podmínky.“

 Unikátní vlnovitý tvar klávesnice Wave Keys podporuje přirozenou polohu rukou, zápěstí a předloktí při psaní, zatímco integrovaná polstrovaná opěrka poskytuje stabilní celodenní oporu dlaní. Vejde se prakticky na každý stůl doma nebo v kanceláři a nabízí se ve třech klasických barevných variantách – grafitové, krémové a růžové (růžová bude k dostání na vybraných trzích v roce 2024) –, aby dobře ladila s vaším pracovištěm.

Klávesnice Wave Keys Logitech navrhuje v souladu se svým cílem vytvářet produkty, které zlepšují život lidí. To znamená, že při každém posuzování návrhu bereme v úvahu i environmentální a sociální dopady. Klávesnice Wave Keys jsou stejně jako ostatní produkty Logitech certifikovány jako uhlíkově neutrální a papírové obaly pocházejí z lesů s certifikací FSC™ a dalších kontrolovaných zdrojů. Plastové díly v klávesnicích Wave Keys obsahují certifikované recyklované plasty ze staré vyřazené spotřební elektroniky, jejichž podíl činí 61 % u grafitové a 46 % u krémové verze.

Tato klávesnice je kompatibilní s mnoha operačními systémy. Dá se připojit přes rozhraní Bluetooth® nebo přes přiložený bezdrátový adaptér Logi BOLT s vyšším stupněm zabezpečení přenosu až ke třem různým zařízením najednou (například Mac, PC a iPad) a snadno mezi nimi přepínat pouhým stisknutím tlačítka. Pro pohodovější trávení dnů u pracovního stolu si uživatelé můžou přizpůsobit svoje pracovní prostředí pomocí aplikace Logi Options+, která jim umožní vytvářet také klávesové zkratky nebo makra Smart Actions, aby ušetřili čas a zvýšili produktivitu práce. Chytré akce poslouží k automatizaci často opakovaných činností, třeba spuštění všech potřebných programů na začátku pracovního dne nebo zpříjemnění pracovní přestávky poslechem oblíbené hudby.

Wave Keys je spolu s vertikální ergonomickou myší Lift a dalšími produkty ke zlepšení pracovních podmínek nejnovějším přírůstkem do řady ERGO společnosti Logitech a dokládá její snahu vytvářet produkty s ohledem na potřeby lidí a s využitím vědeckých poznatků a praktických zkušeností. Klávesnice prošla během vývoje řadou uživatelských testů, na kterých se podílela laboratoř Ergo Lab společnosti Logitech, a získala schvalovací razítko od US Ergonomics.

 Řešení pro použití ve firmách

Firmám, které kladou důraz na dobré pracovní podmínky svých zaměstnanců, nabízí klávesnice Wave Keys for Business nové ergonomické řešení, která je ideální pro všechny, kdo dbají na svoje zdraví a hledají klávesnici, na níž budou moci okamžitě začít pohodlně psát tak, jak byli dosud zvyklí. Týmy IT podpory můžou tyto komfortní a snadno použitelné klávesnice lehce hromadně nasadit a udržovat ve všech firemních pobočkách po celém světě a uspokojovat potřeby zaměstnanců bez ohledu na to, zda používají Windows, macOS, Chrome OS nebo jiné běžné operační systémy.

Klávesnice Wave Keys for Business je vybavena bezdrátovou technologií Logi Bolt, která zajišťuje spolehlivé zabezpečené připojení i v přetížených bezdrátových prostředích a splňuje současné stále přísnější firemní bezpečnostní standardy. Pracovníci IT podpory můžou klávesnice vzdáleně monitorovat a spravovat prostřednictvím aplikace Logitech Sync, a zajistit tak jejich bezproblémovou funkčnost. K dispozici je také aplikace Logi Options+, jejíž pomocí si zaměstnanci dokážou přizpůsobit svoje uživatelské prostředí, nakonfigurovat klávesové zkratky nebo zjednodušit provádění opakovaných posloupností akcí pomocí přednastavených nebo vlastních maker Smart Actions.

Cena a dostupnost

Klávesnice Wave Keys budou v České republice k dispozici v grafitové a krémové barvě od 11. října 2023 u vybraných prodejců (Alza, CZC a HP Tronic) za doporučenou maloobchodní cenu 1 799 Kč. Růžová varianta bude dostupná na vybraných trzích od jara 2024. Klávesnice Wave Keys for Business v grafitové barvě budou k dostání na webu www.logitech.com a u autorizovaných prodejců od listopadu 2023.