Dan Přibáň a Becky Stern – na Maker Faire Prague potvrdily účast další silné osobnosti z Česka i zahraničí

  • Cestovatel „trabantista“ Dan Přibáň promluví v sobotu ve 14:00 o svém novém velkém projektu, na kterém pracuje v garáži
  • Své projekty osobně představí populární newyorská makerka Becky Stern, která přijela díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze

Praha 9. září 2021 – Na festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague 2021, který se koná v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště už tento víkend 11.–12. září 2021, vystoupí další významné osobnosti, jejichž účast se potvrdila až na poslední chvíli.

Dan Přibáň a jeho Žába z garáže

Mezi nejzajímavější tuzemské osobnosti, které letos do Prahy přijedou, patří bezesporu cestovatel a také „kutil z donucení“ Dan Přibáň. Ten se svou partou dobrodruhů projel celý svět v nejhorším autě všech dob – východoněmeckém trabantu, jehož poruchovost donutila posádku během cesty k neuvěřitelným improvizacím. Nyní Dan Přibáň chystá další výpravu, tentokrát s ukrajinským vozem LuAZ 967 přezdívaným Žába. Tento „nejzoufalejší teréňák, jaký kdy kdo vyrobil,“ vyrazí na místa, kam se nedostaly ani trabanty – předtím je ovšem potřeba, aby vůz prošel důkladnou garážnickou úpravou. Právě o tom, jak jsou v projektu daleko, a možná i kam se vypraví, promluví Dan na hlavním festivalovém pódiu v sobotu ve 14:00.

Americká makerská celebrita Becky Stern

Díky finanční podpoře Velvyslanectví USA v Praze přijede na Maker Faire Prague také Becky Stern, velká osobnost makerského hnutí ze zahraničí. Becky je autorkou stovek různých DYI návodů, od mikrokontrolérů až po pletení, které natáčí ve své dílně v New Yorku a publikuje na YouTube. V současnosti je produktovou manažerkou známé platformy Instructables. Svou tvorbou zaujala nejen širokou makerskou komunitu, ale prorazila i do mainstreamových médií, jako je BBC, CNN a další. Becky Stern vystoupí na hlavním pódiu v sobotu v 15:15 a během celého festivalu si návštěvníci budou moci prohlédnout její projekty a popovídat s ní u jejího stánku.

Program za každého počasí a pro celou rodinu

„Letošní Maker Faire Prague nabídne bohatý program jak ve venkovních prostorách, tak uvnitř Průmyslového paláce. Je to místo na Výstavišti, kde s dětmi od čtyř let můžete strávit celý den kreativní zábavou – od střílení ze vzduchového děla po cyklistické kuriozity, pohyblivé sochy a tvořivé workshopy. A pokud chcete zůstat do večera, můžete pokračovat o kousek dál festivalem Metronome,“ říká programový ředitel Výstaviště Daniel Netušil.

Veškeré informace o festivalu najdete na prague.makerfaire.com. Vstupenky na festival je možné zakoupit online už nyní.

Fotky z předchozích ročníků jsou ke stažení ZDE.

 

Kontakt pro média:

Leona Daňková

PR manažerka festivalu

T: +420 605 228 810

O festivalu Maker Faire Prague

Maker Faire je největší světová přehlídka kreativity, inovací a důmyslnosti pro celou rodinu, která se na popud společnosti Make Media koná od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Oba z dosud pořádaných fyzických ročníků Maker Faire Prague přilákaly na pražské Výstaviště přes 10 000 návštěvníků a na každém z nich se představilo okolo 200 vystavovatelů.

Maker Faire Prague 2021 se bude konat ve dnech 11. a 12. září 2021 opět na Výstavišti v Praze Holešovicích a pořádá jej trojice koproducentů  pod vedením spolku Maker Faire Prague z.s. – programovým garantem a držitelem licence je spolek Žádná věda z.s. ve spolupráci s programovým týmem Výstaviště Praha, koordinátorem projektu je eventová agentura MVP Events. Veškeré informace najdete na webové stránce prague.makerfaire.com.

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.

Regionální akce Maker Faire se v roce 2021 konají v Českých Budějovicích (11.–12.9.), Liberci (18.–19.9.), Olomouci (2.–3.10.), Ústí n. Labem (9.–10.10.), Mladé Boleslavi (25.–26.9.) a v Brně (23.-24.10.). Pořádá je organizace Make More.