D-Link uvádí chytrý mesh router s umělou inteligencí pro optimalizované, spolehlivější a rychlejší Wi-Fi připojení

Společnost D-Link, světový lídr v oblasti technologií počítačových sítí a konektivity, oznámila uvedení svého nového Wi-Fi 6 Smart Mesh routeru AQUILA PRO AI AX3000 (M30). Tento špičkový síťový router se zaručenou kvalitou MIT (Made in Taiwan) je navržen tak, aby řešil tři nejčastější problémy uživatelů Wi-Fi: pokrytí, rychlost a spolehlivost. Díky vestavěné AI je AQUILA PRO AI M30 nastaven tak, aby způsobil revoluci v domácích sítích.

AQUILA PRO AI M30 se může pochlubit elegantním designem (s možností montáže na stěnu), který snadno splyne s jakýmkoliv prostředím. Průlomový design skrývá pět vnitřních antén, které poskytují vylepšené 360 stupňové trojrozměrné pokrytí, čímž se M30 stane ideálním středem vašeho domácího připojení.

Díky kompatibilitě s hlasovým ovládáním Amazon Alexa a Google Assistant můžou uživatelé bez námahy spravovat chytrou domácnost. AQUILA PRO AI M30 mistrovsky kombinuje estetiku a funkčnost a poskytuje elegantní Wi-Fi řešení, které domácí síti poskytuje bezproblémové připojení, bleskovou rychlost a bezkonkurenční spolehlivost.

Bezkonkurenční pokrytí Wi-Fi

AX3000 Wi-Fi 6 Smart Mesh Router využívá unikátní design anténního pole k rozšíření silnějšího Wi-Fi signálu, posílení sférického pokrytí a odstranění tzv. mrtvých zón. Jedna jednotka může pokrýt až 260 m2 a lze ji snadno kdykoliv rozšířit přidáním dalších zařízení řady AQUILA PRO AI, což zajistí bezproblémové připojení Wi-Fi všem zařízením v celém domě.

Vysoká rychlost připojení

Díky technologii Wi-Fi 6 poskytuje AQUILA PRO AI M30 extrémní rychlosti až 3 Gbps, šířku pásma 160 MHz, jeden gigabitový internetový WAN port a čtyři gigabitové LAN porty pro kabelové zařízení, jako jsou chytré televize, herní konzole nebo PC. M30 zajišťuje ultra rychlé Wi-Fi připojení, i když je celá rodina v domě on-line.

Naprosto mimořádně spolehlivý

AQUILA PRO AI M30 využívá inovativní technologie s umělou inteligencí, včetně funkcí AI Wi-Fi Optimiser, AI Mesh Optimiser a AI Traffic Optimiser, aby zajistila vynikající výkon Wi-Fi všem zařízením. AI Wi-Fi Optimiser vybírá optimální kanál pro minimální rušení signálu, zatímco AI Mesh Optimiser poskytuje rychlé a spolehlivé pokrytí bezdrátové sítě pomocí automatického výběru cesty a funkcí samooprav. AI Traffic Optimiser zaručuje nepřerušované streamování 4K/8K videa a videohovory s technologií QoS založenou na AI a zajišťuje bezproblémový a nepřerušovaný zážitek.

Důvěryhodné zabezpečení

AQUILA PRO AI M30 vyhovuje nejnovějšímu šifrování WPA3 a standardům IEC 62443-4-1. Chrání tím vaši síť před neoprávněným přístupem. Nabízí také rodičovskou kontrolu a možnost vytvoření samostatné sítě pro hosty, aby byla zajištěna maximální bezpečnost všech domácích Wi-Fi zařízení.

Snadné nastavení a správa

AQUILA PRO AI M30 je navržen tak, abyste mohli bez námahy nastavit svou Wi-Fi síť a spravovat ji pomocí intuitivní aplikace AQUILA PRO AI. AI Assistant monitoruje výkon sítě a poskytuje vám týdenní zprávy, pro bezproblémový a pohodlný zážitek z administrace routeru, i když jste mimo domov.

Going Green

Jako součást D-Link Green dodržuje AQUILA PRO AI M30 principy zeleného designu. Šasi je vyrobeno z části recyklovaného materiálu (PCR), který podporuje udržitelnost životního prostředí. Balení používá 99 % přírodního rostlinného inkoustu bez minerálních olejů (MOF) a design obalu snižuje spotřebu tiskového inkoustu víc než o 55 %. M30 také využívá funkci Wi-Fi 6 Target Wake Time (TWT) ke snížení spotřeby energie a nabízí zdravotní režim, který automaticky utlumí router během noci, čímž zajišťuje energetickou účinnost.

„AI podporuje efektivitu technologií po celém světě a konektivita Wi-Fi by neměla být jiná,“ říká Claude Chou, prezident D-Link Europe. „Nový chytrý mesh router AQUILA PRO AI kombinuje technologii umělé inteligence s Wi-Fi 6 a přináší optimalizované, nejspolehlivější a také rychlé řešení připojení, ideální k práci z domova, malé kanceláře a uživatelům, kteří chtějí vyřešit problémy s Wi-Fi, jako jsou například špatné pokrytí a pomalé rychlosti.“

Cena a dostupnost

Nový inteligentní Mesh router AQUILA PRO AI AX3000 (M30) je v České republice a na Slovensku k dispozici prostřednictvím sítě prodejců IT a systémových integrátorů za doporučenou maloobchodní cenu 2 199/ 89,90 eur včetně DPH. Další informace a produkty najdete na adrese https://eu.dlink.com/cz/cs.