Společnost D-Link posiluje nabídku stohovatelných Smart Managed switchů novou řadou DGS-1520

Společnost D-Link, nadnárodní výrobce síťových zařízení, dnes představila novou generaci stohovatelných L3 Smart Managed switchů DGS-1520, která obsahuje vysoce výkonná zařízení navržená pro splnění individuálních potřeb malých a středních firem, velkých podniků i poskytovatelů internetových služeb (ISP).

Switche řady DGS-1520 jsou dodávány v konfiguracích s 28 nebo 52 porty s možností volby 10GBASE-T nebo SFP+ uplinkových portů. Širokopásmové uplinky eliminují úzká místa v síti a zajišťují připojení s nízkou latencí k páteřním sítím a serverům. Multigigabitové (2.5GBASE-T) PoE porty pak nabízejí konektivitu pro širokopásmové 802.11ac/ax (Wi-Fi 6) přístupové body a eliminují potenciální úzká místa při jejich připojování do sítě.

Switche jsou navrženy s důrazem na zajištění maximální provozuschopnosti pomocí flexibilního stohování. Podporují fyzické stohování až osmi jednotek s použitím metalických (dvou 10G Base-T), optických (dvou SFP+) nebo hybridních (dvou metalických, dvou optických) portů s celkovou propustností stohování až 80 Gb/s. To umožňuje vytvořit stoh až s 384 gigabitovými porty a využít zbývající uplinkové 10G porty pro další funkce, například připojení k rozsáhlejší síti.

PoE modely z této řady nabízejí čtyři 2,5 Gigabit PoE porty, což odstraňuje časté problémy s nedostatečnou propustností při nasazování multi-gigabitových Wi-Fi 6 přístupových bodů. Díky svému výkonu, pokročilým bezpečnostním funkcím a několika možnostem správy jsou tyto switche ideální pro všechny firmy, které chtějí rozšiřovat svoji síť a být dobře připraveny na budoucí růst požadavků na šířku pásma.

Řada DGS-1520 stohovatelných L3 Smart Managed switchů nabízí výkonné funkce na 2. a 3. vrstvě, které jsou navrženy speciálně tak, aby splňovaly požadavky různých aplikací při nasazení v malých a středních firmách, velkých podnicích nebo v metropolitních ethernetových sítích (MAN).

Mezi L2 funkce patří kromě VLAN virtuálních sítí, Spanning Tree protokolů či agregace linek také RSPAN a selektivní Q-in-Q. L3 funkce zahrnují IGMP/MLD Snoopig pro provoz multicast videa a také statické směrování (static routing) a dynamické směrování RIP a OSPF umožňující rychlé přizpůsobení změnám v uspořádání sítě. Pro další zvýšení spolehlivosti a odolnosti sítě jsou navíc podporovány Ethernet Ring Protection Switching (ERPS), Virtual Router Redundancy Protocol (VRRP) a také redundantní napájecí zdroje.

Switche řady DGS-1520 lze spravovat z vestavěného webového rozhraní, pomocí SNMP příkazů nebo z CLI rozhraní (Telnet, sériová konzole). Pro centrální správu je k dispozici NMS platforma D-Link D-View 7, která může pomoci snížit potřebné náklady a zdroje na údržbu sítě. Přepínače řady DGS-1520 lze spravovat také pomocí nástroje D-Link Network Assistant (DNA), který umožňuje skupinovou konfiguraci a údržbu switchů v rámci stejného L2 segmentu sítě a je k dispozici jako samostatný software nebo nově také jako mobilní aplikace.

Dostupnost a cena

Přepínače řady DGS-1520 jsou dostupné v České republice a na Slovensku u autorizovaných D-Link prodejců za cenu od 13 365 Kč bez DPH (495 Euro bez DPH). Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku D-Link. http://www.dlink.com