D-Link ohlásil cenově efektivní plně spravovatelné gigabitové switche

Společnost D-Link, globální lídr v oblasti síťových technologií, oznamuje přidání gigabitových manažovatelných přepínačů řady DGS-2000 do svého portfolia. Nová řada nabízí cenově efektivní, flexibilní a plně spravované řešení pro podniky, veřejný sektor a poskytovatele služeb.

Řada DGS-2000 je vybavena širokou škálou modelů s 10, 28 nebo 52 porty, což umožňuje bezproblémovou integraci do nejrůznějších aplikací a prostředí. Verze přepínačů s podporou Power over Ethernet (802.3at PoE+) umožňují připojení a napájení koncových zařízení, jako jsou Wi-Fi přístupové body, IP telefony nebo IP kamery. Tato řada nabízí také SFP porty pro rozšíření síťového připojení přes optická vlákna a disponuje rozsáhlou sadou funkcí na 2. vrstvě (L2) pro zajištění spolehlivosti toku dat, což z ní činí ideální řešení pro nasazení na přístupové vrstvě sítě nebo při budování sítí ve více lokalitách.

Řada DGS-2000 nabízí také L3 statické směrování (inter-VLAN routing), které zvyšuje efektivitu sítě, snižuje zatížení páteřní sítě a hlavních nebo hraničních routerů. Přepínače navíc podporují funkce Auto Voice VLAN a Auto Surveillance VLAN, které automaticky upřednostňují provoz VoIP a video dohledu, aby tyto časově citlivé a kritické přenosy nebyly zpožděny nebo poškozeny, a to ani při vysokém využití sítě.

Mezi novinkami je také řada sofistikovaných bezpečnostních funkcí, včetně inovativního systému D-Link Safeguard Engine™, který chrání přepínač před zahlcením škodlivými útoky. Funkce  pro ověřování uživatelů a řízení přístupu do sítě (ACL, 802.1X, Radius), ochrana před zahlcením (Storm Control), provázání IP a MAC adresy s daným portem (Smart IP-MAC-Port Binding) umožňují podnikům vybudovat bezpečnější a robustnější síť.

Všechny přepínače řady DGS-2000 lze spravovat z vestavěného intuitivního webového rozhraní nebo pomocí SNMP příkazů. Podporují také plnou sadu CLI (Command Line Interface) příkazů pro správu z příkazového řádku lokálně přes vyhrazený port konzole nebo vzdáleně přes Telnet a SSH. Bezplatný nástroj D-Link Network Assistant (DNA) umožňuje správcům sítě rychle a snadno najít přepínače D-Link v síti, jejich nastavení a hromadnou konfiguraci, pohodlně z počítače nebo mobilní aplikace.

Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku D-Link (www.dlink.com).

fotografie: