Společnost D-Link doplňuje řadu 10gigabitových Smart řízených switchů o modely s vyšším počtem portů a podporou 25GE

Společnost D-Link, nadnárodní výrobce síťových zařízení, obohatila svoje portfolio 10gigabitových Smart řízených switchů DXS-1210 dvěma novými přírůstky s velkým počtem portů – DXS-1210-28S a DXS-1210-28T. Tyto nové doplňky nabízejí IT manažerům intuitivní, flexibilní a cenově výhodné možnosti využití od zajištění přístupu a agregace ve velké podnikové síti až po budování jádra sítě menších firem.

DXS-1210-28T má 24 10GBASE-T porty a 4 25GE SFP28 porty. 10GBASE-T porty umožňují snadný upgrade na 10gigabitové připojení pomocí stávající kabeláže CAT6/7, zatímco 25GE SFP28 porty poslouží pro širokopásmové připojení k serverovým farmám nebo jádru sítě. DXS-1210-28S je vybaven 24 SFP+ porty a 4 10GBASE-T porty, což umožňuje připojení na velké vzdálenosti pomocí optických transceiverů a flexibilní využití doplňkových metalických portů. Oba switche mají vysoký výkon a nízkou latenci, takže jsou vhodné pro podporu virtualizace, cloudových služeb i aplikací typu server-to-server a představují ideální volbu pro pokrytí požadavků na velkou šířku pásma.

Switche řady DXS-1210 disponují rozsáhlou sadou funkcí na 2. vrstvě (L2) pro zlepšení správy a výkonu sítě. Patří mezi ně zrcadlení portů (port mirroring), Spanning Tree Protocol (STP) a Link Aggregation Control Protocol (LACP). Jsou vybaveny také odlehčenými funkcemi na 3. vrstvě (Lite L3), jako je rychlé statické směrování mezi VLAN (inter-VLAN static routing) pro další zvýšení efektivity sítě díky snížení náporu na routery a páteřní sítě.

Všechny switche řady DXS-1210 nabízejí také mnoho sofistikovaných, ale snadno použitelných bezpečnostních funkcí, včetně inovativního systému D-Link Safeguard Engine™, který chrání před zahlcením provozu způsobeným škodlivými útoky. Switche navíc podporují ověřování přístupu k síti na základě portů a hostitelů podle standardu 802.1X, ACL, prevenci ARP spoofingu a screening serveru DHCP, aby se zvýšilo zabezpečení sítě a zlepšila ochrana před hrozbami.

Technologie D-Link Green pomáhá minimalizovat spotřebu energie a požadavky na chlazení switchů například vypínáním nepoužívaných portů, aby se šetřily přírodní zdroje a snižovala uhlíková stopa zařízení.

Switche řady DXS-1210 lze spravovat přes bezplatný nástroj D-Link Network Assistant (DNA), který umožňuje provádět souběžnou konfiguraci a údržbu několika switchů. Správu sítě lze provádět také pomocí vícejazyčného webového uživatelského rozhraní, rozhraní příkazového řádku (CLI) přes Telnet či konzolový port nebo systému správy sítě D-View 7.

Dostupnost a cena

Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku D-Link

http://www.dlink.com

fotografie: