Barvy, které budou IN

Předpovědět, jaké barvy budou v automobilovém průmyslu v nadcházejícím období trendy, je každoroční výzvou pro návrháře z divize Coatings společnosti BASF. Při tvorbě kolekce čítající na 65 barev se letos autoři nechali inspirovat zejména fascinací virtuálním světem a touhou po sebevyjádření.

BASF sbírá informace o každém regionu od Asie přes Evropu až po Severní Ameriku. Díky intenzivní spolupráci týmů na jednotlivých kontinentech mají zákazníci možnost vybírat jak z celosvětových trendů, tak z barev oblíbených v daném regionu. Na nové paletě automobilových barev najdete především syntetické barvy, odstíny modré, bílé či stříbrné. Naproti tomu budeme moci vybírat
z chromatických barev přírodních odstínů. V budoucnu se barevné portfolio rozšíří také o inovativní pigmentové efekty, které umožní mísení dvou a více barev. Jak ke globálním trendům přispívají jednotlivé kontinenty?
Evropa mění identitu
Vývoj automobilového průmyslu v Evropě jde rychle kupředu. Starý kontinent objevuje velký potenciál také v barvách, barevných efektech a texturách. Modrá obecně platí za jednu
z nejoblíbenějších barev. Na přední příčce se pravděpodobně udrží
i nadále. Oblíbená bude takzvaná ASMR Blue – intenzivní modř s metalickým efektem. Do popředí se dostávají i barvy od krvavě červené po tmavé odstíny rudé, antracitově zelené a černé. Ta se na vrcholu drží již několik let a znovu získává na oblíbenosti, zvláště pak její hluboké temné odstíny.
Hravá a svěží Asie
Navzdory ekonomickým a jiným výzvám státy asijského regionu zůstávají optimistické. Optimismus se odráží i v barvách automobilů. Jsou svěží a hravé. Oblíbená je třeba modrozelená. Asiaté touží především po kvalitě a kreativitě, což se odráží například v elegantní metalické pískově béžové.
Severní Amerika – region nekonečných možností
Mezi barevné odstíny opěvované Severní Amerikou patří jemná sofistikovaná stříbrná, která v závislosti na úhlu pohledu přechází do modré či zelené. Tohoto efektu se společnosti BASF podařilo dosáhnout kombinací unikátních pigmentů a jiných technických vychytávek, což svědčí o výjimečných schopnostech designérů

O divizi BASF Coatings – povrchové úpravy
V divizi Coatings koncern BASF vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní sortiment inovačních laků pro OEM, hmoty pro opravu automobilových laků a technické laky, jakož i dekorativní barvy. V segmentu laků a barev zaujímá BASF významnou tržní pozici v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe a regionu Asie a Pacifiku. V roce 2015 dosáhla divize Coatings společnosti BASF celosvětově obratu cca 3,2 miliard eur. Více informací naleznete na webové stránce: www.basf-coatings.com.

O společnosti BASF
Ve společnosti BASF tvoříme chemii pro udržitelnou budoucnost. Kombinujeme hospodářský úspěch s ochranou životního prostředí a klademe důraz na společenskou odpovědnost. Přibližně 112 tisíc zaměstnanců koncernu BASF přispívá k úspěchu našich zákazníků prakticky ve všech odvětvích po celém světě. Portfolio společnosti je rozděleno do pěti segmentů: Chemicals, Performance Products, Functional Material & Solutions, Agricultural Solutions
a Oil & Gas. V roce 2015 dosáhla BASF obratu přes 70 miliard eur. Akcie společnosti BASF jsou obchodovány na burzách ve Frankfurtu (BAS), Londýně (BFA) a Curychu (AN). Další informace naleznete www.basf.com.

BASF v České republice
Společnost BASF spol. s.r.o., dceřiná společnost BASF SE, patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů je distribuován celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V roce 2015 měla v České republice skupina BASF 296 zaměstnanců a dosáhla obratu ve výši 915 milionů eur. Další informace jsou uvedeny na internetové stránce www.basf.cz.

soubory:

fotografie: