Axis uvádí první kameru na světě s ochranou proti výbuchu, která je navržená do rizikových lokalit kvalifikovaných jako Zóna/Divize 2

Společnost Axis Communications představuje novou síťovou kameru s ochranou proti výbuchu a tzv. bullet designem – AXIS P1468-XLE. Tato robustní kamera je jako první na světě navržená specificky tak, aby byla podle mezinárodních norem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná k nasazení v prostředích označovaných jako Zóna 2, 22 a Třída I/II/III Divize 2.

Nová kamera AXIS P1468-XLE používá metodu ochrany „Ex e“, což je přístup k ochraně proti výbuchu označovaný přívlastkem „zvýšená bezpečnost“ nebo „nevznětlivost“. Tato metoda zajišťuje, že se při běžném provozu elektrického zařízení nemůžou objevit elektrické oblouky a jiskry a nedojde k nadměrnému přehřátí. V důsledku toho nemůžou elektrická zařízení používající ochranu „Ex e“ zapálit plyn nebo prach v okolním potenciálně vysoce hořlavém prostředí.

AXIS P1468-XLE je robustní pevná síťová kamera odolná proti nárazům a povětrnostním vlivům, která se díky kompaktní a lehké konstrukci (není zde potřebný žádný speciální kryt pro ochranu proti výbuchu) instaluje stejně snadno jako standardní kamera.

AXIS P1468-XLE je postavena na nejnovějším systému na čipu (SoC) ARTPEC-8 společnosti Axis s jednotkou pro hluboké učení (DLPU). To umožňuje pokročilé analytické funkce a výkonnou analýzu, jež běží přímo v koncovém zařízení. Díky funkcím Axis Lightfinder 2.0, Axis Forensic WDR a Axis OptimizedIR poskytuje tato výkonná kamera ve 4K rozlišení věrné barvy a skvělé forenzní detaily za jakýchkoli světelných podmínek. Kromě toho disponuje tato kamera také technologií Axis Zipstream s podporou formátů H.264 a H.265, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalitu obrazu. Vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti navíc pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a zabezpečit systém.

Tato víceúčelová kamera přináší mnoho výhod v bezpečnostních aplikacích nebo při zvyšování provozní efektivity, například jako součást pokročilé senzorické sítě řízené daty. Umožní vizuální ověření i hlubší porozumění sledované scény a jemné doladění procesů v reálném čase. Kromě toho může získávat a odesílat metadata, která lze využít ke sledování trendů, plánování odstávek a prediktivní údržbě. Včasná detekce kouře nebo požáru, kontrola nošení a používání osobních ochranných pomůcek (OOP) a monitorování vyhrazených prostor přináší organizacím významné zdravotní a bezpečnostní výhody.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS P1468-XLE patří:

  • určena k nasazení v Zóně / Divizi 2 kritické infrastruktury;
  • pokročilá analytika s hlubokým učením (DLPU);
  • špičková kvalita videa s rozlišením 4K při 60 fps;
  • detailní snímky za všech světelných podmínek;
  • vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti;
  • vysoká odolnost před nárazy a povětrnostními vlivy.

Nová kamera AXIS P1468-XLE bude v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou cenu 71 000 Kč.

soubory:

fotografie: