Axis uvádí novou vysokorychlostní otočnou kameru s 31× optickým zoomem a citlivostí na světlo

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní otočnou kameru s IR přísvitem AXIS Q6315-LE. Tato kamera, určená pro video dohled v každém počasí i v hluboké tmě s výkonným IR přísvitem s dlouhým dosahem (v závislosti na scéně i 300 metrů a více), se dodává s vylepšeným snímačem a čipem nové generace pro lepší obraz, rozšířené možnosti video analýzy a podstatně efektivnější kompresi videa.

Výkonná kamera AXIS Q6315-LE nabízí přesné laserové zaostření dokonce i ve tmě. Její schopnost vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami podporuje technologie Lightfinder 2.0, díky které je i záběr v šeru barevně věrný a sytý. Kamera ostře snímá i pohybující se objekty. Díky funkci Speed Dry poskytuje jasný a ostrý obraz také za deště. Je proto ideální i do tmavých otevřených oblastí, jako jsou parky, nebo všude tam, kde jsou potřeba detailní záběry ve forenzní kvalitě 24/7.

Kamera stvořená pro spolehlivý dohled

Kamera je vybavena vším, co je potřeba ke sledování a identifikaci podezřelého chování. Disponuje softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru a přizpůsobit tak dohled specifickým potřebám. Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat. Lze jí také propojit s multi-kamerovým hnízdem AXIS Q6100-E a získat tak snadno kompletní přehled o dění v plném rozsahu 360°. A protože používá stejný držák, zdroj energie i síťový kabel jako AXIS Q6100-E, vaše sestava se vám nijak neprodraží. V neposlední řade Axis myslel i na zachování soukromí – oblasti, kde video dohled není potřebný (jako jsou sousedící soukromé pozemky), je možné maskovat obraz pixelizací.

Zabezpečena pro případ kyberútoku

Axis Q6315-LE ale myslí i na vlastní bezpečnost. Mezi pokročilé bezpečnostní funkce zde patří firmware s autorizací (signed firmware) a bezpečné spuštění (secure boot), které zajišťují, že je na kameře nainstalovaný pouze autorizovaný firmware, který je po uvedení do továrního nastavení zbaven veškerého malwaru. Je zde také modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikací FIPS 140-2 úrovně 2, jenž zajišťuje bezpečné úložiště všech kryptografických klíčů a certifikátů, které zůstanou zamknuté i v případě narušení zabezpečení, nebo kybernetického napadení.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • 1/2″ senzor s 31× optickým přiblížením
  • IR přísvit a funkce pro snímaní D/N
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2 a dynamický grafický překryv pro jednoduchou orientaci v prostoru
  • Laserové ostření pro přesné zaměření pomocí funkce přiblížení Quick-zoom
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikací 2. úrovně

Kamera je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 77 500 Kč (2 999€).

fotografie: