Axis uvádí nové síťové termokamery s optimalizovaným kontrastem obrazu pro analýzu na bázi umělé inteligence

Společnost Axis Communications oznamuje uvedení dvou termokamer pro spolehlivou detekci a ověřování. Tyto bezhalogenové kamery, které jsou ideální pro zabezpečení perimetru a detekci na velké vzdálenosti, poskytují vysoce kvalitní termální video streamy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, za každého počasí a za jakýchkoli světelných podmínek.

Kamery AXIS Q1951-E a AXIS Q1952-E nabízejí optimální kontrast obrazu. Kamera AXIS Q1952-E je navíc vybavena termálním rozlišením VGA 640×480 pro detailnější pokrytí široké oblasti. Díky termálním paletám mohou tyto síťové termokamery identifikovat různé zdroje tepla vyzařující stejné množství tepelné energie, což usnadňuje a zefektivňuje interpretaci scény.

Obě kamery jsou dodávány s předinstalovanými funkcemi AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard a AXIS Loitering Guard pro proaktivní dohled. Navíc je možné zakoupit systém AXIS Perimeter Defender s funkcemi založenými na umělé inteligenci pro lepší ochranu a klasifikaci objektů pro přesnou detekci a klasifikaci osob a vozidel, která umožňuje snadnější a flexibilnější nastavení a optimální výkon v jakémkoli terénu – s menším počtem falešných poplachů ve všech scénářích, včetně náročných podmínek s odrazy, stíny, deštěm a sněhem.

Uživatelům kamer AXIS Q1951-E/Q1952-E nabízí tři různé způsoby implementace analytické aplikace – ve standardním režimu kalibrace, v režimu AI nebo v kombinovaném režimu kalibrace a AI. Všechny ostatní kompatibilní kamery budou mít přístup pouze ke standardnímu režimu kalibrace.

Standardní režim vyžaduje rovný terén, správné upevnění kamery a kalibraci, mimo jiné pro případnou klasifikaci lidí a vozidel. Režim umělé inteligence dokáže klasifikovat lidi a vozidla – a dosahuje vysoké spolehlivosti – bez jakékoli kalibrace nebo zvláštních požadavků na terén či upevnění kamery. Kombinovaný režim kalibrace a AI zajišťuje minimální počet falešných poplachů a umožňuje dodatečnou synchronizaci kamer s kamerou PTZ prostřednictvím aplikace AXIS Perimeter Defender PTZ Autotracking.

Součástí nových síťových termokamer AXIS Q1951-E/AXIS Q1952-E je konektor pro mikrofon, který umožňuje připojení zvuku, a je také možné přidat vlastní analytické funkce třetích stran i zvukovou analýzu, která spouští události například při detekci agresivního chování nebo výstřelů.


Mezi nejdůležitější klíčové vlastnosti nových kamer AXIS Q1951-E a AXIS Q1952-E patří:

  • spolehlivá detekce 24/7
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti
  • kompaktní, robustní, bezhalogenové provedení
  • podpora analytiky založené na umělé inteligenci
  • elektronická stabilizace obrazu

Tyto kompaktní a lehké kamery s vestavěnými funkcemi kybernetické bezpečnosti pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chránit systém. Nabízejí například službu Axis Edge Vault, která zajišťuje bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů a chrání ID zařízení Axis.

Nové kamery se začnou dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

fotografie: