Axis uvádí dvě nové multisenzorové kamery pro efektivní videodohled i v náročných světelných podmínkách

Společnost Axis Communications pokračuje v inovacích a pro příznivce efektivních řešení uvádí dva nové modely multisenzorových síťových kamer AXIS P3727-PLE a AXIS P3818-PVE. Jedno zařízení přináší extrémně široký záběr s plnými detaily, na který by bylo jinak potřeba více kamer. 

Síťové kamery s více senzory jsou flexibilní a cenově výhodné, protože je k zajištění několika záběrů potřeba instalovat pouze jedno zařízení s jedním kabelem a jednou IP adresou. Tomu odpovídá i jedna licence na software pro správu videa (VMS), případně licence pro jakoukoli analytickou aplikaci, kterou se rozhodnete nainstalovat.

AXIS P3727-PLE – čtyři scény z jednoho místa

Síťová kamera AXIS P3727-PLE nabízí čtyři nezávislé senzory s varifokálními objektivy, přičemž každý má rozlišení 2 Mpx a snímkovou frekvenci 30 fps. Pozice a směr pohledu každého senzoru je flexibilní, což uživatelům umožňuje monitorovat jedno konkrétní místo v širokém úhlu záběru i v konkrétním detailu, nebo sledovat z jednoho místa 4 různé scény.

Samozřejmostí je spolehlivé kyberzabezpečení, vzdálené ovládání zoomu i ostření a noční 360° IR přísvit pro nepřetržitý dohled 24 hodin denně s individuálně ovladatelnými LED diodami a automatickým IR filtrem. Kamera přináší jasné záběry bez odrazů s vynikající obrazovou kvalitou i při slabém osvětlení nebo úplné tmě, stejně jako nezkreslené barvy během dne. Kromě toho je možné na kterémkoli ze čtyř kanálů spustit AXIS Object Analytics, který umožní automaticky detekovat a klasifikovat osoby nebo vozidla vstupující do definované oblasti nebo překračující definovanou virtuální linii.

Tato flexibilní vícesměrová kamera umožňuje různé způsoby montáže. Lze ji například instalovat zapuštěnou za účelem diskrétního videodohledu nebo ji namontovat na strop pro plné 360° pokrytí. Jako doplňkové příslušenství lze zakoupit také kouřový (AXIS TP3815-E) nebo černý (AXIS TP3814-E) vnější antivandal kryt pro optiku kamery odolný také proti povětrnostním vlivům s krytím IP66/IP67, který ji ochrání nejen před deštěm, či sněhem, ale také před slunečním zářením. AXIS P3727-PLE je tak ideální i pro venkovní instalace.

AXIS P3818-PVEtři plynule navazující záběry

Druhá novinka, kamera AXIS P3818-PVE, má tři senzory pro plynule navazující záběry, které společně generují jeden souvislý obraz v rozlišení až 13 megapixelů bez jakýchkoli viditelných přechodů, v jediném spojitém videostreamu (5 120 × 2 560 bodů) při 30 fps. Obraz snímá v úhlu 180° horizontálně a 90° svisle. Širokou škálu montážních variant doplňuje držák AXIS T94V01C, který umožňuje spojit dvě tyto kamery a zajistit tak plné 360° pokrytí, což je mimořádně praktické v sektorech dopravy, obchodu a městského dohledu. Díky edge-to-edge technologii tato kamera navíc nabízí funkci inteligentního párování zahrnující i obousměrný přenos zvuku se síťovými reproduktory Axis.

Pro práci ve ztížených světelných podmínkách jsou v obou kamerách integrovány technologie Lightfinder a Forensic WDR a pro snížení datového toku a úložného prostoru je zde technologie Zipstream. Obě novinky navíc nabízí pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti včetně Axis Edge Vault pro ochranu ID vašeho zařízení Axis a modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikací FIPS 140-2 úrovně 2.

Kamery s více snímači představují zajímavý trend efektivního videodohledu všude tam, kde je třeba zajistit pokrytí rozlehlých, otevřených prostor nebo nahradit několik samostatných kamer v členitém prostředí. Tyto kamery jsou ideální volbou pro městské instalace, monitoring v kritické infrastruktuře a průmyslových závodech, nebo videodohled na terminálech letišť či nákupních center. Využití najdou také na parkovištích a křižovatkách, kde je zapotřebí pohled do různých směrů.

Mezi nejdůležitější charakteristiky AXIS P3727-PLE patří:

 • Rozlišení 4×2 Mpx při 30 fps na kanál
 • 360° IR přísvit s individuálně ovládanými LED diodami
 • AXIS Edge Vault a modul TPM
 • Vzdálený zoom a ostření
 • Úložiště se dvěma sloty pro microSD karty

 

Mezi nejdůležitější charakteristiky P3818-PVE patří:

 • Bezproblémové 180° pokrytí bez slepých míst (360° se dvěma kamerami)
 • 13 Mpx obraz bez viditelných přechodů
 • 180° horizontální a 90° vertikální pokrytí
 • Funkce PTZ (otáčení/náklon/přiblížení)
 • AXIS Edge Vault
 • Pokročilé funkce kyberbezpečnosti

 

Nové kamery budou k dostání prostřednictvím distribuční sítě spol. Axis v posledním čtvrtletí 2021. Kamera se čtyřmi senzory AXIS P3727-PLE za doporučenou cenu 34 500 Kč a panoramatická kamera AXIS P3818-PVE s třemi senzory za doporučenou cenu 46 000 Kč.

fotografie: