3D simulace živě ukazuje absorpci zvuku pěnou Basotect®

Prostorová akustika většinou není při plánování nových budov nebo během provádění renovací prioritou. Po uvedení nového prostoru s určitými akustickými požadavky do provozu se však často ukáže, že to byla chyba. Nezbytnou funkcí designu místností je totiž také tlumení hluku, a to především ve velkých kancelářích, restauracích či v místech konání velkých akcí.

Spolehlivým pomocníkem je pěna Basotect®, jejíž vynikající schopnost absorbovat hluk potvrdil zvukový vizualizační systém Envisio Mobile. Ten díky virtuálním zkušenostem nabízí téměř neomezenou svobodu při navrhování designů. S použitím 3D brýlí
a sluchátek mohou majitelé staveb a architekti přímo porovnávat změny akustiky před a po použití pěny Basotect®. „Envision Mobile ve virtuálním prostředí ukazuje, že Basotect® dokáže v různých prostorech měnit akustiku. Fotorealistický 3D displej pak ještě více zvýrazňuje zážitek,“ vysvětluje Enrico Kürtös z Inreal Technologie GmbH.

Použití melaninové pěny Basotect® od společnosti BASF umožňuje vytvoření optimální prostorové akustiky i zpětně a s minimálním úsilím. Tento lehký a porézní „tlumič hluku“ je snadno použitelný
a neomezuje možnosti designu. Prostřednictvím dekorativních akustických desek, závěsných přepážek, kazetových stropů či individuálně tvarovaných obrazců lze dosáhnout nejen měřitelného, ale i přímo vjemy postřehnutelného zlepšení prostorové akustiky. „Účinky akustické optimalizace v různých prostředích můžeme všem zákazníkům názorně demonstrovat. Efekt tlumení hluku je obzvláště působivý, když se v místnosti ihned projeví lepší slyšitelnost,“ říká Peter Wolf, vedoucí globálního marketingu Basotect® společnosti BASF.

Akustické a optické efekty Basotect® si mohli na vlastní kůži vyzkoušet návštěvníci říjnového veletrhu K v Düsseldorfu.

 

O Basotect®

Pěna Basotect® má jedinečnou škálu vlastností. V jejím základu je abrazivní materiál zpomalující hoření; zachová si tak své vlastnosti v širokém rozmezí teplot a může být použita až do 240 °C. Vzhledem k otevřeným buňkám v pěnové struktuře pohlcuje světlo i zvuk, je tepelně izolační a zároveň flexibilní i při nízkých teplotách. Basotect® je registrovaná ochranná známka společnosti BASF SE. Více informací na www.basotect.com.

 

O Inreal Technologies GmbH

Inreal Technologies GmbH, která byla založena v roce 2011 se sídlem
v Karlsruhe, se specializuje na IT a služby, zejména v oblasti architektury
a trojrozměrného územního plánování. Díky virtuálním prohlídkám mohou architekti, zadavatelé i laici dosahovat při plánování a rozhodování vyššího stupně spolehlivosti. Prostřednictvím simulace se z plánování staveb stává méně teoretické cvičení a jde spíše přímo o hmatatelný zážitek. Na základě této odbornosti a rozsáhlým zkušenostem se společnosti Inreal podařilo vytvořit velice realistickou simulaci účinků pěny Basotect® v nejrůznějších prostorech. Více informací na www.inreal-tech.com.

 

O společnosti BASF

Ve společnosti BASF tvoříme chemii pro udržitelnou budoucnost. Kombinujeme hospodářský úspěch s ochranou životního prostředí a klademe důraz na společenskou odpovědnost. Přibližně 112 tisíc zaměstnanců koncernu BASF přispívá k úspěchu našich zákazníků prakticky ve všech odvětvích po celém světě. Portfolio společnosti je rozděleno do pěti segmentů: Chemicals, Performance Products, Functional Material & Solutions, Agricultural Solutions a Oil & Gas.
V roce 2015 dosáhla BASF obratu přes 70 miliard eur. Akcie společnosti BASF se obchodují na burzách ve Frankfurtu (BAS), Londýně (BFA) a Curychu (AN). Další informace naleznete https://www.basf.com/cz/cz.html.

 

BASF v České republice

Společnost BASF spol. s.r.o., dceřiná společnost BASF SE, patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů je distribuován celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V roce 2015 měla skupina BASF v České republice 296 zaměstnanců a dosáhla obratu ve výši 915 milionů eur. Další informace jsou uvedeny na internetové stránce www.basf.cz.

fotografie: