Značku Hitachi vystřídá HiKOKI: jméno se mění, know-how zůstává

Japonský výrobce elektrického nářadí Hitachi Koki Co., Ltd. otevírá novou kapitolu ve své více než sedmsedátileté historii.

Za přejmenováním stojí změna vlastníka

„Na jaře roku 2017 koupil finanční investor KKR od předchozí mateřské společnosti Hitachi Ltd. všechny akcie společnosti Hitachi Koki. Z tohoto důvodu se v červnu 2018 změní název společnosti na Koki Holdings Co., Ltd.,“ vysvětluje Sales Manager pro ČR a SR Zoran Jankulovski.

V říjnu 2018 se představí nová obchodní značka HiKOKI  a všechny elektrické nástroje společnosti Hitachi Koki se začnou nabízet pod značkou HiKOKI. Název vychází z anglického slova „High“, které odkazuje na technologii a vizi kvalitního vedení, a japonského výrazu koki, což znamená průmyslové stroje.

Změna přináší nové možnosti

„Na změnu jsme dobře připraveni a jsme přesvědčedni o tom, že nám otevírá mnoho příležitostí. HiKOKI znamená kvalitu, výkon a inovaci, kterou profesionální uživatelé od naší společnosti očekávají. Nic z toho se nemění. Zachováváme si své znalosti i inovace, čerpáme z know-how našich 6 500 zaměstnanců. A stanovujeme si ambiciózní cíle: do roku 2020 chceme zvýšit tržby z loňských 1,8 na 2,7 miliardy dolarů,“ říká Zoran Jankulovski.

Společnost Hitachi Koki Co. se sídlem v japonském Tokiu se v předchozích desetiletích prosadila jako přední výrobce elektrického nářadí pro profesionální uživatele. Nabízí širokou škálu profesionálních zařízení téměř pro jakýkoli průmyslový sektor stejně jako komplexní výběr příslušenství. Mezi ně patří bolurací a vrtací kladiva, akumulátorové nářadí, úhlové brusky, nástroje pro řezání, frézování a speciální nástroje pro práci se dřevem, betonem a ocelí. Společnost je pak obzvláště hrdá na své tři hlavní přednosti: široký, technicky výjimečný výběr demoličních kladiv, technologicky nejúspěšnější hřebíkovací pistole a novou technologii baterií Multi-Volt.

fotografie: