Světový den hypertenze připomíná riziko vysokého krevního tlaku

Věděli jste, že do roku 2030 přijde Evropská unie vinou kardiovaskulárních onemocnění až o 72 milionů obyvatel? Mezi nejčastější kardiovaskulární choroby patří i hypertenze. Právě tomuto tématu je zasvěcen Světový den hypertenze, který každý rok připadá na 17. května. Do aktivit se již tradičně zapojí i společnost HARTMANN – RICO, výrobce tlakoměrů Tensoval. Heslo letošního ročníku zní – Poznej svůj krevní tlak.

Navzdory faktu, že je hypertenze masově rozšířená, její závažnost se často přehlíží. Jak se lze této nemoci v dnešní uspěchané době vyhnout? Podle některých odborníků je možné předejít až 80 procentům předčasných úmrtí zapříčiněných touto kardiovaskulární chorobu pomocí správné prevence. Krom zdravého životního stylu a pravidelného měření tlaku, lze za prevenci považovat i dostatečnou informovanost široké veřejnosti. Informace lze získat nejen v ordinacích lékařů, ale také například na webových stránkách tlakomery.cz.

Vysoký krevní tlak je onemocnění, které často probíhá zcela bez příznaků, a proto o něm dlouhou dobu pacient vůbec nemusí vědět. Na zmíněném webu proto najdete celou řadu užitečných informací, které vám pomohou se v problematice zorientovat. Krom jasného a srozumitelného vysvětlení základních pojmů se zde můžete také otestovat. Během dvou minut zjistíte, zda patříte do rizikové skupiny lidí ohrožených hypertenzí. Současně získáte cenné rady, díky nimž budete mít krevní tlak pod kontrolou i v budoucnu.

Ani kvůli přesnému měření tlaku dnes už nemusíte k lékaři. S pažním tlakoměrem Tensoval duo control změříte krevní tlak stejně dobře jako v ordinaci praktického lékaře. Technologie Duo Sensor kombinuje 2 metody měření: poslechovou – jako u rtuťového tlakoměru a oscilometrickou – jako ostatní digitální tlakoměry. Díky tomu tlakoměr spolehlivě naměří krevní tlak i osobám s nepravidelným srdečním rytmem. Pokud doma tlakoměr máte, nebo si jeden z tlakoměrů Tensoval chcete pořídit, podívejte se na webu tlakomery.cz na instruktážní video, které vás během třech minut naučí, jak si správně a především přesně tlak změřit.

Světový den hypertenze

Světový den hypertenze stanovený Světovou ligou proti hypertenzi každý rok upozorňuje na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi. Veřejnosti připomíná význam životního stylu pro krevní tlak a potřebu kontroly krevního tlaku nejen v ordinacích lékařů, ale také doma. Během tohoto dne probíhá po celém světě řada aktivit, zaměřených na prevenci, diagnostiku a také následnou léčbu vysokého krevního tlaku.

 

Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než
1 650 zaměstnanců.

 

soubory:

fotografie: