Společnost SUSE na konferenci SUSECON 2017 v Praze představila několik novinek v oblasti open source řešení

Na globální konferenci, která se uskutečnila 25. až 29. září 2017 v hotelu Hilton Prague, se setkali odborníci ze společnosti SUSE s partnery, koncovými zákazníky a open source komunitou.

Minulý týden se Praha a SUSECON staly jedinečným místem k setkání koncových uživatelů s odborníky ze společnosti SUSE, jejich partnery a open source komunitou. Společným tématem byly open source technologie a inovace, které v současnosti mění způsob, jak funguje firemní IT.

V rámci konference SUSECON 2017 se uskutečnilo více než 150 odborných prezentací, od praktických, edukativních, přes případové studie až po nástin budoucích trendů v technologiích. Mezi hlavní novinky, které představila na konferenci společnost SUSE, patří následující:

SUSE spolupracuje se společností SAP na podpoře SAP® Cloud Platform pro firemní zákazníky

Společnost SUSE oznámila, že spolupracuje na podpoře SAP Cloud Platform v data centrech společnosti SAP. Klíčovými prvky této platformy jsou produkty SUSE OpenStack Cloud a SUSE Enterprise Storage, které poskytují služby robustní infrastruktury na podnikové úrovni pro provoz aplikací, které umožní firmám sbírat, kontrolovat, analyzovat a zhodnotit informace všeho druhu a integrovat je do firemních systémů.


SUSE představuje nové možnosti, jak zákazníkům platformy SAP® pomoci k provozu s téměř nulovými výpadky

Společnost SUSE® ještě více posílila nabídku svých řešení pro uživatele softwaru SAP ve formě nové podpory pro zajištění vysoké dostupnosti a obnovy v případě katastrofických událostí.

  • SUSE podporuje převzetí automatizovaných činností pro rozšíření úložných kapacit (tzv. „scale-out“) v rámci SAP HANA® – SUSE nyní poskytuje automatické převzetí řízení činností uživatelů a aplikací, čímž doplňuje platformu SAP HANA a replikaci dat mezi uzlovými body („scale-up“) a clustery („scale-out“) v rámci SAP HANA. Tato nabídka společnosti SUSE je součástí přední platformy pro řešení SAP, jakým je SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.
  • Certifikace pro clustery se zajištěnou vysokou dostupností a lepší údržbou pro SAPNetWeaver®7.40 – SAP certifikovala technologie společnosti SUSE s ohledem na řízení clusterů s vysokými nároky na dostupnost provozovaných na technologické platformě SAP NetWeaver.

Spolupráce Huawei a SUSE na vytvoření řešení Mission Critical Server nastavuje nový standard pro spolehlivost

Společnosti Huawei a SUSE na konferenci SUSECON oznámily rozšíření vzájemného partnerství v rámci spolupráce na tvorbě spolehlivějšího řešení serverů, které nesmějí selhat, tzv. Mission Critical Server, a chtějí tak nastavit nový standard v oblasti spolehlivosti. Cílem je udávat tón, kdy řešení Mission Critical Server bude podporovat možnost výměny paměťových modulů za provozu, což zákazníkům pomůže zkrátit dobu neplánované údržby, a současně budou moci jejich systémy pro řízení výroby zůstat funkční a bez výpadků. Toto řešení bude fungovat s 16 nebo 32bitovými paticemi (jedna patice znamená jeden procesor) KunLun Mission Critical Server a platformou SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.

SUSE rozšiřuje portfolio softwaru pro nasazování aplikací za účelem zrychlení IT operací

SUSE představuje platformu SUSE CaaS Platform 2 jako řešení pro řízení kontejnerů jako služby založené na technologii Kubernetes a poskytuje náhled na podobu platformy SUSE Cloud Application Platform, která využívá technologie Cloud Foundry a Kubernetes.

  • SUSE CaaS Platform 2

Platforma SUSE CaaS (Container as a Service, čili kontejner jako služba) je řešení správy kontejnerů na podnikové úrovni, které umožňuje IT a DevOp profesionálům snadněji nasazovat, řídit a škálovat aplikace a služby založené na využívání kontejnerů. Díky tomu mohou podniky zkrátit dobu uvádění nových aplikací a být v obchodním prostředí agilnější.

  • Cloudová platforma pro aplikace SUSE Cloud Application Platform

SUSE Cloud Application Platform je moderní platforma pro uvádění nových aplikací, která slouží týmům vyvíjejícím software a provozům pro racionalizaci a usnadnění řízení cyklu životnosti tradičních a nových aplikací určených primárně pro cloudové nasazení. Díky souběžnému uplatnění technologií Cloud Foundry a Kubernetes, které jsou v tomto oboru na špičce, usnadňuje tato platforma pro DevOps integraci procesů, aby mohli urychlovat inovace, zlepšovat odezvu IT a dosáhnout maximálně rychlé návratnosti vložených investic.

Softwarově definovaná řešení společnosti SUSE pro ukládání dat posilují průnik open source řešení do systémů vázaných na smluvní dodavatele a snižují zákazníkům náklady

SUSE Enterprise Storage 5

Nejnovější verze inteligentního řešení společnosti SUSE pro softwarově definované řízení ukládání dat s názvem SUSE Enterprise Storage 5 umožní IT firmám urychlit inovace a snížit náklady díky efektivní transformaci jejich infrastruktury ukládání dat na podnikové úrovni. Řešení je založeno na open source projektu Ceph ve verzi Luminous a je ideálně vhodné pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky, jejich archivaci, zálohování a ukládání velkých objemů dat. Mezi aplikace využívající velké objemy dat patří video dohledové systémy, průmyslové televizní okruhy (CCTV), internetové prezentace a školení, streamování multimédií, rentgenová zkoumání, zpracování seizmických procesů, mapování genomů a projektování s počítačovou podporou. Aplikacemi pro zálohování a archivaci dat jsou například Veritas NetBackup, Commvault a Micro Focus Data Protector a jako řešení pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky lze uvést aplikaci iTernity.

Mezi partnery konference SUSECON 2017 byly v kategorii hlavních partnerů společnosti Fujitsu, Hewlett Packard Enterprise, Microsoft a SAP a jako platinoví partneři se účastnily firmy Cisco, Huawei, IBM, Intel a Lenovo. Zlatými partnery byli Amazon Web Services, Arm, Cray, CyberArk, Dell, Infosys, SaltStack, Supermicro Wipro. Mediálními partnery konference SUSECON 2017 byly za Českou republiku server Linuxexpres.cz a za Slovensko časopis a server PCrevue.sk.

 

Podrobnější informace o konferenci SUSECON můžete získat na adrese www.susecon.com.

Keynotes: