Společnost HARTMANN – RICO vstupuje do roku 2016 s novým vedením

Novými Managing Directory českého výrobce zdravotnických prostředků se stali Ing. Tomáš Groh, který odpovídá za oblast obchodu a marketingu, a Ing. Marek Třeška, jenž má na starosti oblast financí, lidské zdroje, IT a SCM. Představenstvo tvoří společně s ředitelem Ing. Jaroslavem Novákem, zodpovědným za technickou oblast a výrobní závody. Roli mluvčího představenstva bude zastávat Ing. Tomáš Groh. Stalo se tak po odchodu generálního ředitele Ing. Ľubomíra Páleníka, který stál v čele firmy dlouhých osmnáct let.

Tomáš Groh zastává pozici ředitele pro obchod a marketing společnosti HARTMANN – RICO od roku 2013. Před tím od roku 2005 působil ve funkci obchodního ředitele. Od roku 2009 vedl v rámci skupiny HARTMANN a regionu východní Evropy řadu mezinárodních projektů a aktivit v oblasti řízení prodeje.  Ve skupině HARTMANN však působí již od roku 1998. Je absolventem Masarykovy univerzity v Brně. Je ženatý, má dvouletou
a pětiměsíční dceru. Kromě rodiny a práce se ve volném čase věnuje dalšímu rozvoji, sportu, hraje golf a zajímá se o starožitnosti a umění.

„Nová role je pro mě cesta jak posunout české zdravotnictví blíž k pacientům a jejich potřebám. Zisk, který naše firma ve zdravotnictví dokáže generovat, je zároveň příležitostí pro další investice do vývoje produktů a služeb. Ty pak reálně zkvalitňují péči o zdraví, jež považuji za základní lidskou hodnotu.“ říká Tomáš Groh.

Marek Třeška, dříve finanční ředitel HARTMANN – RICO, zahájil své působení ve společnosti v roce 1998. Od roku 1999 působil na různých vedoucích pozicích v obchodu, marketingu a controllingu jak v mateřské společnosti v Německu, tak i v dceřiných společnostech HARTMANN Group (Rusko, země bývalé Jugoslávie, Bulharsko, Ukrajina). Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, Wirtschaftsuniversität Wien a University of Minnesota.

„V nové pozici se budu nadále snažit udržet a zvýšit atraktivitu HARTMANN – RICO jako zaměstnavatele a přilákat a rozvíjet talenty tak, aby si naše firma udržela pozici lídra
v našich klíčových oblastech působení,“
dodává Marek Třeška.

Systém vedení společnosti dvěma výkonnými řediteli, jako v případě Tomáše Groha
a Marka Třešky, není v rámci skupiny HARTMANN novinkou, v minulosti se již osvědčil například v Polsku nebo Rakousku.

fotografie: