Revoluční baterie společnosti HITACHI Power Tools

Inovativní technologie akumulátorových baterií umožňuje používat 36voltové baterie i pro 18voltové stroje.

Jedna baterie, dvě třídy napětí – to pro napájecí sadu společnosti HITACHI Power Tools / HiKOKI nepředstavuje žádný problém.

„Unikátní technologie umožňuje využití 36voltových lithium-iontových akumulátorů také pro nástroje s 18V napájením. Jednotka dokáže rozpoznat, zda napájí 18-, nebo 36voltové zařízení a podle toho automaticky nastavuje napětí. Jeden akumulátor tak lze použít pro širokou škálu nástrojů, včetně třídy 18V,“ vysvětluje Sales Manager pro ČR a SR Zoran Jankulovski.

Stejná velikost, bleskové dobití, větší flexibilita

Multifunkční napájecí sada BSL36A18 Multi-Volt přináší několik zlepšení zároveň. Například při napětí 36 voltů má nadstandardní kapacitu 2,5 ampérhodin (Ah) a vstupní výkon 1 080 W, při 18 V pak 5 Ah. Rozměry a hmotnost přitom zůstávají prakticky stejné jako u klasické 18voltová baterie.

S rychlonabíječkou UC18YSL3 nový akumulátor plně dobijete za pouhých 32 minut. Kompatibilní jsou s ním ovšem veškeré typy nabíječek HITACHI Power Tools / HiKOKI.

„Vzhledem k těmto vlastnostem sada uživateli poskytuje nejen vysoký výkon, ale i plnou flexibilitu. V kombinaci s bezdrátovým kruhovým kabelem C3606DA umožňuje profesionálům pracovat i s nejnáročnějšími materiály,“ říká Zoran Jankulovski.

Zmíněné klady se ukazují jako zvláště výhodné při vysokých úrovních výkonu, třeba při užívání bezdrátové kruhové pily C3606DA či aku šroubováku DS36DA, které rovněž patří ke žhavým novinkám portfolia HITACHI Power Tools / HiKOKI.

Delší životnost, vyšší rychlost, větší výkon, špičková technologie

Oproti 36voltovým nástrojům vyžadují ty 18voltové k dosažení stejné síly poloviční intenzitu. V důsledku nižšího napětí a integrovaného systému chlazení se akumulátor ohřívá mnohem pomaleji, což má pozitivní vliv na kapacitu i životnost akumulátoru (až 1 500 dobití bez výrazného snížení výkonu). Ten pak může dodávat plný výkon po delší dobu.

Ve srovnání se stávajícími 18voltovými zařízeními je navíc nová verze Multi-Volt o 20 procent rychlejší. K tomu napájecí sadě dopomáhají mimořádně výkonné a odolné střídavé motory, jimiž je vybavena.

Král je mrtev, ať žije král

Novinka se na trh dostává v květnu 2018, necelého půl roku před přejmenováním značky na HiKOKI. Za tímto obratem stojí změna vlastníka, na jaře 2017 totiž skoupil veškeré akcie firmy finanční investor KKR.

Nový název, HiKOKI, vychází z anglického slova „high“, které odkazuje na technologii a vizi kvalitního vedení, a japonského výrazu „koki“, což znamená průmyslové stroje

„Na rebranding jsme dobře připraveni a jsme přesvědčeni o tom, že nám otevírá mnoho příležitostí. HiKOKI znamená kvalitu, výkon a inovaci, jež profesionální uživatelé od naší společnosti očekávají. Nic z toho se nemění. Zachováváme si své znalosti i schopnost inovovat, čerpáme z know-how svých 6 500 zaměstnanců. A stanovujeme si ambiciózní cíle: do roku 2020 chceme zvýšit tržby z loňských 1,8 na 2,7 miliardy dolarů,“ komentuje situaci Zoran Jankulovski.

K dosažení těchto cílů by společnosti měly dopomoct špičkové produkty jako akumulátory Multi-Volt. „Ty jsou z hlediska kompatibility jedinečné a při srovnatelném výkonu lehčí i menší než konkurenční výrobky. Vytyčují tak ve svém oboru nový standard i směr,“ uzavírá Zoran Jankulovski.


Napájecí sada HITACH Power Tools / HiKOKI BSL36A18. (Zdroj: Hitachi Power Tools / HiKOKI)

Napájecí sada HITACH Power Tools / HiKOKI BSL36A18. (Zdroj: Hitachi Power Tools / HiKOKI)

Bezdrátová kruhová pila C3606DA. (Zdroj: Hitachi Power Tools / HiKOKI)

Bezdrátová kruhová pila C3606DA. (Zdroj: Hitachi Power Tools / HiKOKI)

Aku šroubovák DS36DA. (Zdroj: Hitachi Power Tools / HiKOKI)

 

fotografie: