Retro lékárnička z dvacátých let

První lékárničku použili vojáci ve španělsko – americké válce na přelomu 19. a 20. století. V domácnosti se začala ujímat v 20. letech minulého století, kdy ji hojně využívali hospodyňky pro ošetření drobných poranění způsobených při vaření. Plechové kazety, do kterých se výbava dobře ukládala, byly zároveň i estetickým doplňkem v domácnosti.

Novou limitovanou edici domácí lékárničky uvádí v těchto dnech na trh výrobce zdravotnického materiálu HARTMANN – RICO. Plechová retro lékárnička je inspirována obrázky takzvaných pin-up dívek, které byly typické pro dvacátá léta.

Pod víkem Retro lékarničky se skrývají nejmodernější prostředky pro domácí ošetření drobných poranění. Nechybí teploměr Thermoval standard pro rychlé a snadné měření teploty, fixační náplast  z fólie Omnifilm, na kterou nejsou potřeba nůžky, superelastické fixační hydrofilní obinadlo a sterilní gázový čtverec Sterilux. Dostatek volného prostoru umožňuje doplnit ji o léky a materiál individuální potřeby a mít vše pro ošetření a poskytování první pomoci na jednom místě.

Čím svou domácí lékárničku doplnit?

Vybavení Domácí lékárničky RETRO můžete rozšířit podle životního stylu vaší domácnosti. Doplnit můžete například samolepicí náplast Cosmopor, která se k ráně nepřilepí, voděodolnou náplast Cosmopor Waterproof na ochranu drobných poranění před infekcí z vody, elastické barevné obinadlo s přilnavým efektem Ideal Color Cohesive či pažní tlakoměr Tensoval duo control pro snadné a přesné měření, případně další výrobky z široké nabídky HARTMANN – RICO.

Další informace

Nezapomínejte, že obsah domácí lékárničky je nutné jednou ročně překontrolovat
a pomůcky s prošlou dobou použitelnosti vyměnit za nové.

Limitovaná edice retro lékárniček jeí k dispozici v lékárnách za doporučenou cenu 393 Kč.

 

fotografie: